Bratek na trądzik

Wstajesz rano i w lustrze wita cię kolejny pryszcz. Kiedy hormony szaleją, a do tego masz złe nawyki żywieniowe, równowaga w organizmie zostaje zaburzona. Wynikiem tego są problemy skórne i trądzik. Zmiany trądzikowe i wypryski, najczęściej na skórze twarzy i szyi oraz w okolicach pleców, to wynik zmian hormonalnych zachodzących w dojrzewającym organizmie. Ale coraz częściej trądzik to nie tylko problem nastolatków.
Dotyka też osoby w wieku 20, 30 czy 40 lat.

Dlatego warto poszukać czasem sposobów w medycynie niekonwencjonalnej.

Bratek znany jest w medycynie ludowej od lat. Podstawowym działaniem bratka jest dobry wpływ na wszelkiego rodzaju zmiany skórne – zwłaszcza trądzik młodzieńczy.

Herbata z bratka:

  • pomaga w zmniejszeniu łojotoku,
  • wygładza skórę
  • i zmniejsza ilość pojawiających się przy trądziku uporczywych wyprysków.

Aby bratek zadziałał musi jednak być stosowany regularnie przez dłuższy czas. Pierwsze efekty można zauważyć po miesiącu stosowania, jednak dopiero kilkumiesięczna kuracja wprowadza widoczne zmiany w kondycji skóry. Bratek ma również dobroczynny wpływ na włosy i paznokcie. Wpływ na urodę to jednak nie wszystkie właściwości bratka.

Dodatkowo, zawarte w kwiatach bratka flawonoidy działają moczopędnie oraz oczyszczająco wiążąc szkodliwe produkty przemiany materii i usprawniając ich usuwanie z organizmu. Picie herbaty z bratka może pomagać również w chorobach dróg oddechowych, bratek działa bowiem wykrztuśnie i nieco zwiększa potliwość.

Te właściwości powodują że dobrze działa herbata z bratka na wszelkie formy przeziębienia, grypy a nawet anginy. Wyciągi roślinne z bratka zawierają garbniki i bioflawonoidy, które działają antyoksydacyjnie, zwalczając stany zapalne i wspomagając odnowę komórek naskórka. Wymiatają też wolne rodniki i wpływają na opóźnienie procesów starzenia

Przeciwwskazaniami do stosowania bratka jest wielopłytkowość i zakrzepica – stąd osoby starsze raczej nie powinny stosować tej herbatki.

3 komentarze

Zostaw komentarz