Hormon wzrostu

Hormon wzrostu jest produkowany przez przysadkę mózgową – część mózgu o wielkości porównywalnej do ziarnka grochu. Hormon ten pozwala rosnąć człowiekowi w okresie dojrzewania, a w późniejszym czasie odgrywa rolę, która umożliwia prawidłowe życie i regenerację wszystkich tkanek w organizmie. Zaczynając od wieku średniego, produkcja tego hormonu powoli zwalnia i do organizmu dostają się mniejsze jego ilości. Ten naturalny spadek sprawił, że zaczęto się interesować metodami, które mogą zwiększać produkcję hormonu wzrostu. Dziś dowiesz się jak można zwiększyć jego ilość i jakie korzyści Ci to przyniesie.

Kto potrzebuje przyjmować hormon wzrostu?
Hormon wzrostu w zastrzykach podaje się tylko i wyłącznie z zalecenia lekarza. Potrzebują go osoby, które mają zaburzoną gospodarkę hormonalną. Nie zleca się podawania hormonu wzrostu osobom, u których z naturalnych przyczyn jego produkcja się zmniejszyła.

Badania na dorosłych pacjentach wskazały, że dzięki zastrzykom z hormonu wzrostu można uzyskać następujące korzyści:

  • zwiększenie gęstości gości,
  • zwiększenie masy mięśniowej,
  • zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej,
  • zwiększenie wydajności w trakcie ćwiczeń.

Hormon wzrostu używany jest także w przypadkach zaniku mięśni powiązanych z HIV oraz AIDS.

Co hormon wzrostu może zrobić dla zdrowych dorosłych?
Dzięki zwiększeniu ilości hormonu wzrostu w organizmie można zyskać szereg korzystnych efektów. Na rynku są dostępne suplementy diety, które w naturalny sposób mogą powodować zwiększenie produkcji hormonu wzrostu. Dzięki temu można uzyskać większą masę mięśniowa, zgubić zbędny tłuszcz, zwiększyć swoją energię i wytrzymałość oraz powstrzymać efekty starzenia.

Zostaw komentarz