Dieta obniżająca cholesterol

cholesterolCholesterol jest problemem setek tysięcy ludzi na całym świecie. Spora część z tych osób umiera w wyniku zbyt wysokiego poziomu cholesterolu, więc nie jest to doleglwiość, którą można w jakikolwiek sposób lekceważyć. Na szczęście cholesterol można w naturalny sposób obniżyć, poprzez dietę i ćwiczenia fizyczne. Da Ci to komfort psychiczny, Twoje ciało poczuje się lepiej, a Ty będziesz tryskać zdrowiem.

Dieta obniżająca cholesterol czy dieta nieskotłuszczowa nie jest tak trudna jakby się mogło wydawać. Nie musisz rezygnować z większości produktów z jakich muszą rezygnować osoby, który na przykład mają dietę odchudzającą. Dieta obniżająca cholesterol wymaga tylko i wyłącznie czasu spędzonego na zbadaniu ile dany produkt ma tłuszczu i ocenieniu czy nie wpłynie on źle na poziom cholesterolu.

Jeśli idziesz na zakupy musisz pamiętać o następujących rzeczach:

  • kupuj i jedz duże ilości owoców i warzyw, zawierają one cenne witaminy, minerały oraz przeciwutleniacze oraz są ubogie w kalorie oraz tłuszcz,
  • oleje roślinne zawarte w produktach takich jak margaryny czy tłuszcze dodawane do pieczenia zawierają szkodliwe tłuszcze trans, które podwyższają poziom złego cholesterolu,
  • stosuj mąkę oraz jedz produkty zawierające mąkę z pełnego ziarna, jest lepsza dla Ciebie niż zwykła biała mąką,
  • kupuj produkty z obniżoną zawartością tłuszczu, informacje o tym znajdziesz na odwrocie opakowania,
  • gotuj tylko chude mięso, takie jak: indyk, kurczak czy ryby, zamiast czerwonego mięsa,
  • jeśli musisz użyć oleju do gotowania wybierz zdrowy dla siebie, na przykład: oliwę z oliwek lub olej canola.

Zastosowanie tych kilku prostych rad spowoduje, że Twój cholesterol w naturalny sposób sie obniży, a Ty z pewnością będziesz miał lepsze samopoczucie! Pamiętaj, że zdrowie jest tylko jedno, jeśli nie zadbasz o nie dziś, jutro może być na to za poźno. Nie zwlekaj i zacznij zdrową dietę już teraz!

1 Komentarz

  • Z tym mięsem to pomyłka, bo właśnie WOŁOWINA jest lepsza od kurczaka czy indyka. A więc wołowina oraz RYBY (min. 2 razy dziennie).

Zostaw komentarz