Wskazówki dotyczące operacyjnego powiększania piersi

Wiele kobiet we współczesnym społeczeństwie odczuwa pewien dyskomfort z powodu zbyt małych lub nieodpowiednich piersi, które są przecież jednym z podstawowych atrybutów wyglądu kobiety. Mimo że moda i wyznaczniki piękna co trochę ulegają zmianie, piersi od zawsze były niezmienną formą kobiecego piękna na przestrzeni lat.

Kiedyś wygląd piersi można było poprawić jedynie za pomocą umiejętnie dobranego stroju. Kobiety odpowiednio dostosowując swój ubiór do linii ciała potrafiły w dyskretny sposób zaakcentować swój biust. Obecnie, coraz więcej kobiet decyduje się na operacje plastyczne, aby uzyskać idealne ciało. Decyzja o przeprowadzeniu zabiegu powiększenia piersi powinna być indywidualną i przemyślaną decyzją kobiety, a niekoniecznie poprzez wywartą presję przez inną osobę (partner, mąż).

Jednym z podstawowych czynników skłaniających kobiety do poddania się temu zabiegowi jest fakt tego, że piersi opadają po ciąży i karmieniu dziecka lub ze względu na wiek. Kolejnym czynnikiem jest to, że po prostu ich kształt, wielkość lub niepożądana symetryczność nie odpowiada ich właścicielkom. Zabiegi chirurgiczne polegają na umieszczeniu odpowiednio dobranych implantów, zarówno pod względem wielkości jak i kształtu, w klatce piersiowej pacjentki.

Implant można umiejscowić pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem piersiowym. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy uczynić jest udanie się do lekarza w celu odbycia wstępnych badań i ustalenia efektu zabiegu. Decyzja dotycząca wyboru techniki chirurgicznej, którą zastosuje lekarz w dużym stopniu zależy od wyników przeprowadzonych wcześniej badań, a także od oczekiwań pacjentki.

Dokładne badanie będzie obejmować pytania dotyczące alergii, chorób przewlekłych, stosowania leków zmniejszających krzepliwość krwi i tendencji do powstawania blizn. Nie należy się spieszyć przy wyborze chirurga, gdyż to od jego wiedzy i doświadczenia zależy wynik operacji. Dobrym sposobem na znalezienie właściwego chirurga plastyka jest kontakt z organizacjami zrzeszającymi lekarzy specjalistów. Można także skorzystać z usług lekarza, z którego pracy zadowolona była jedna z bliskich nam osób (przyjaciółka, znajoma).

Jednak trzeba pamiętać, że nawet najlepszy chirurg nie jest w stanie zagwarantować stuprocentowo zadowalającego rezultatu, ponieważ nie może on wystrzec się takich rzeczy jak brak akceptacji organizmu w jego ingerencję. Po operacji zaleca się kontrolne wizyty u lekarza w celu dokonania lub wykrycia ewentualnych zmian i negatywnych skutków zabiegu, które mogą całkowicie zepsuć zamierzony końcowy efekt.

Natomiast fakt, który znacząco wpływa na ten zabieg jest jego cena, która nieraz przekracza około 2000 złotych. Więc nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na tego typu “przyjemność”. Co gorsza nawet tuż po przeprowadzeniu zabiegu, jeśli nawet nie występują żadne negatywne skutki uboczne, to mogą się one pojawić nawet parę lat później będąc tym samym nieraz przyczyną mylnej diagnozy.

Zostaw komentarz

Chcesz mieć biust

2 rozmiary większy?!

Postaw na ProBreast Plus

probreastplus do vitalab