Rozstępy w trakcie ciąży

Jednym z najbardziej zagadkowych pytań w ostatnim czasie nurtujących kobiety w okresie ciąży jest to, czy rozstępy pojawiające się podczas znacznego powiększenia się brzucha przyszłej matki kiedykolwiek zanikają.

Logicznie rzecz biorąc, wydaje się wysoce nieprawdopodobne, że można całkowicie zapobiec temu problemowi, a to dlatego, że skóra wokół brzucha, ud i piersi jest maksymalnie rozciągnięta w czasie ciąży, powstają wtedy blizny nazywane rozstępami, a następnie po porodzie powoli powraca do pierwotnego stanu z okresu przed ciążą.

Ważnym elementem dość często stosowanym w profilaktyce jest odpowiednia pielęgnacja ciała, a co za tym idzie skóry przez różnego rodzaju metody. Jedną z nich, która ma ogromny wpływ na stan skóry to odpowiednie nawilżanie jej poprzez różnego rodzaju środki bądź pochodzenia naturalnego, bądź chemicznego, chociażby kremy, olejki itd. Dobrze nawilżona skóra ma dobre właściwości ochronne oraz nie poddaje się łatwo wadom i innym negatywnym czynnikom między innymi również rozstępom.

Kolejną metodą jest korekcja sposobem chirurgicznym. Dość szybkim i skuteczną operacją jest zabieg plastyczny przy użyciu specjalistycznego lasera, którym usuwa się wybrane blizny. Przed przystąpieniem do tej czynności konieczna jest wcześniejsza wizyta u lekarza w celu dokonania wstępnych badań, dzięki którym można uniknąć niepożądanych skutków operacji. Jednak ta metoda ma znaczącą wadę, ponieważ jest dość droga i wymaga wygospodarowania większej niż w przypadku innych sposobów liczby środków finansowych.

Najprostszym w miarę skutecznym, a jednocześnie będącym przy tym tanim sposobem jest stosowanie kremów na rozstępy. Dostępnych jest ich bardzo wiele, lecz nie wszystkie zapewniają dobre rezultaty, więc przy ich wyborze należy skorzystać z porady lekarza lub farmaceuty. Tak naprawdę należy pamiętać, że tuż po porodzie rozstępy są nieuniknione i prawie zawsze występują znacznie dokuczając osobom cierpiącym na nie. Lecz to nie znaczy, że nie można się ich już pozbyć. Warto walczyć z rozstępami, ponieważ stosując odpowiednie środki można je w miarę szybko i skutecznie zlikwidować i nieraz do końca życia mieć już z nimi spokój.

Zostaw komentarz