Implanty piersi – wady i zalety

Współczesna medycyna jest obecnie tak daleko posunięta w rozwoju, że umożliwia szybkie i sprawne operacje chirurgiczno-plastyczne powodując to, że coraz więcej ludzi decyduje się na skorzystanie z tych zabiegów. Co za tym idzie, coraz więcej kobiet zastanawia się nad ewentualnymi zmianami swojego wyglądu, a najpopularniejsze jest powiększanie biustu. Bardzo wiele kobiet uważa swój biust, za mało atrakcyjny zarówno pod względem objętościowym, jak również pod innymi czynnikami.

Na ogół tego rodzaju dążenia mają związek z modą, powracają cyklicznie i po pewnym czasie mijają. Jednym z najprostszych wyjść jest poddanie się operacji chirurgicznej. Jest to najbardziej efektywna metoda spośród wszystkich znanych nam do tej pory. Zabieg ten ma na celu powiększenie piersi lub ich równoczesne powiększenie i podniesienie. Polega on na umieszczeniu odpowiednich implantów, które mogą mieć różny rozmiar i kształt, wewnątrz piersi pacjentki. Ich rozmiar jest dobierany pod kątem zamierzonego efektu, który dana pacjenta chce uzyskać.

Wadą tej metody powiększania piersi jest to, że wymaga on wcześniejszego zastanowienia się nad celem tego zabiegu u danej pacjentki, gdyż bywają przypadki, gdzie lekarz źle przeprowadził operację i w rezultacie końcowy efekt jest jeszcze gorszy niż przed operacją. Kolejnym czynnikiem mającym ogromny wpływ na przeprowadzenie zabiegu ma fakt tego, iż wiele czasu trzeba poświeci przygotowaniom jak i również w fazie pooperacyjnej.

Przede wszystkim pierwszą rzeczą, która powinniśmy uczynić jest udanie się do lekarza w celu podania się wstępnym badaniom sprawdzającym i oceniającym czy w ogóle organizm pacjentki może zostać dopuszczony do tego typu zabiegu. Następnie zostaną przeprowadzone pierwsze kroki do operacji (wstępne szkice i nacięcia). Kolejnym etapem jest wszczepienie implantów. Jednak największym dyskomfortem jest okres tuż po zabiegu, gdzie pacjentka jest mocno rozczarowana dokuczliwymi objawami i bólem z powodowanym powikłaniami, które ustąpią po pewnym czasie.

Lecz trzeba wtedy właśnie pamiętać o regularnych kontrolach, badaniach i masażach w celu szybszego zgojenia się rozcięć i właściwego ułożenia się implantów w klatce piersiowej. W przeciwnym razie gdy osoba po takim zabiegu nie dostosuje się do zaleceń lekarza może mieć problemy ze skutkami ubocznymi, które potrafią przysporzyć wiele problemów (nerwica, depresja).

Kolejną wadą tego sposobu jest jego cena. Przeciętnie taka “przyjemność” kosztuje w granicach od około 2000 złotych, czasem nawet 6000 złotych, więc wbrew pozorom jest to dość drogi zabieg, przez co nie każdy może sobie na niego pozwolić. Wykonanie operacji może wpłynąć niezwykle pozytywnie na psychikę pacjentek. Wiele z nich czuje się atrakcyjniej, zyskuje więcej pewności siebie. Świadomość posiadania nowych atrybutów kobiecości może wpływać zarówno na umocnienie więzi z partnerem, jak i na jakość kontaktów z otoczeniem (praca, dom, rodzina).

Zostaw komentarz

Chcesz mieć biust

2 rozmiary większy?!

Postaw na ProBreast Plus

probreastplus do vitalab