Depilacja – powody, dla których się jej podejmujemy

Pojęcie usuwania włosów pojawiło się dawno temu. W starożytnym Egipcie, ludzie usuwali swoje owłosienie aby powstrzymywać pasożyty i uniemożliwić im rozwijanie się na ich ciałach. Jako, że środki owadobójcze nie zostały wymyślone, był to wtedy dla ludzi wystarczający powód aby pozbyć się zbędnych włosów.

Grecy utożsamiali gładką skórę z byciem cywilizowanym, podobnie Rzymianie i mieszkańcy Sumeru, zarówno mężczyźni jak i kobiety używali różnych metod depilacji, aby usunąć zbędne owłosienie. Dawniej z powodów higienicznych pacjenci byli goleni przed operacją, lecz teraz nie jest to utrudnieniem, dlatego usuwanie włosów nie jest już praktykowane.

Współczesną depilację rozpoczęto od magazynu mody pokazującego panią w sukni bez rękawów z pachami bez włosów. Początkowo było to szokiem, ale ostatecznie zyskało popularność i stało się trendem zwłaszcza dzięki pomocy pracownika szczebla kierowniczego amerykańskiego przedsiębiorstwa, które jako pierwsze zaczęło ogłaszać kampanię na rzecz trwałej depilacji i wskutek tego kobiety przekonały się, że owłosienie pod pachami jest niehigieniczne i niekobiece. W efekcie, usuwanie włosów stało się popularne i jeszcze przed pierwszą wojną światową brzytwy były łatwo sprzedawane.

Niedobór jedwabnych pończoch podczas drugiej wojny światowej spowodował rozpoczęcie golenia nóg przez kobiety. Jest to niezmienna moda, która przekonuje kobiety do używania innych metod depilacji, odpowiadających im najbardziej, by mieć gładką i czystą skórę.

Możesz myśleć, że jedyny powód, dla którego ludzie używają kremów i innych produktów do depilacji jest estetyka. Jednakże, liczne czynniki przyczyniły się do tej praktyki.

Całkiem duża część społeczeństwa cierpi na schorzenia związane z nadmiernym owłosieniem, które sprawia, że osoba zapuszcza włosy bez umiaru. Depilacja jest dla nich świetnym rozwiązaniem. Ludzie którzy są chorzy na raka muszą ściąć włosy przed chemioterapią lub stracić je po niej, ponieważ jest to jednym ze skutków ubocznych tego leczenia.

Zmiana płci może być inną motywacją, dla której ludzie decydują się na depilację. Zanim transseksualista poddaje się zabiegowi zmiany płci z mężczyzny na kobietę, musi on usunąć każdy włos z twarzy poprzez elektrolizę lub laser, albo przez korzystanie z dwóch zabiegów.

W operacjach tego typu jest również możliwe, że chirurdzy polecą usunięcie włosów łonowych przez elektrolizę, ponieważ chirurg użyje istniejącej skóry penisa i części moszny by zrobić pochwę. Inni ludzie mogą mieć inne powody by depilować włosy, ale jedna rzecz jest pewna, praktyki z usuwaniem włosów lub depilacją trwałą zadomowią się w naszym życiu na dobre.

Zostaw komentarz