Depilacja okolic bikini z użyciem wosku

Zbliża się lato, nadchodzi pora na plażowanie. Warto zadbać o usunięcie zbędnych włosków, szczególnie z okolic bikini. W tym artykule opiszę, jak wykonać zabieg przy pomocy gorącego wosku oraz dlaczego wybrałem akurat tę metodę, o której wiadomo, że nie należy do najbezpieczniejszych. W końcu łatwo się poparzyć.

Depilacja woskiem nie jest nowym wynalazkiem, stosowana jest z przerwami od stuleci. Już w starożytnej Grecji i Persji kobiety korzystały z tej metody do usunięcia włosów. Niektóre źródła podają, że woskiem depilowała się sama Kleopatra.

Jak wygląda zabieg? Gorący wosk nakłada się na okolice bikini, na niego nakłada się plaster, który usuwa się zdecydowanym pociągnięciem. Za pierwszym razem lepiej zdać się na specjalistów w salonie kosmetycznym, gdy podpatrzysz, jak wykonać zabieg, możesz spróbować sama w domu.

Oto lista siedmiu powodów, dla których warto wybrać ten sposób usunięcia włosków:

  • Główną zaletą depilacji woskiem jest to, że zabieg należy do najbardziej higienicznych z domowych sposobów. Gorący wosk zapobiega wdaniu się infekcji czy pojawieniu się bakterii, w przeciwieństwie do golenia.
  • Przy użyciu tej metody masz pewność dokładnej depilacji, nie przepuścisz nawet jednego włosa.
  • To tani sposób depilacji. Być może przegrywa pod tym względem z użyciem golarki, ale wystarczy porównać cenę zabiegu z kosztem bardziej zaawansowanych technicznie metod.
  • Depilacja woskiem to ogromna oszczędność czasu. Zabieg trwa około 30 minut. Powtarzać czynności trzeba co trzy, może cztery tygodnie.
  • Wszyscy myślą, że to bolesna metoda. Jest taka, jeśli wykonywana jest przez niedoświadczoną osobę. Przy zabiegu w salonie kosmetycznym nie powinnaś poczuć większego bólu.
  • Włoski będą odrastać słabsze i jaśniejsze. Dzięki temu zabiegi nie będą musiały być wykonywane tak często.

Zostaw komentarz