Co wpływa na występowanie trądziku?

Trądzik od lat jest nieustannym problemem wielu młodych ludzi, a w szczególności w okresie dorastania i zmian hormonalnych. Pacjenci za wszelką cenę starają się go zlikwidować przeróżnymi metodami, lecz nie zawsze są one odpowiednie i mogą powodować nawet jeszcze więcej problemów związanych z tym schorzeniem niż przed jej stosowaniem. 

Najczęściej atakuje twarz, plecy, ramiona, klatkę piersiową. Złe leczenie może spowodować w najgorszym przypadku całkowicie nieodwracalne zmiany. Najlepszą metodą walki z trądzikiem jest jak najwcześniejsze zdiagnozowanie tego problemu, ponieważ najłatwiej jest go zlikwidować w początkowym stadium rozwoju. W późniejszym okresie nie jest to już takie proste.

Podstawowymi objawami są pryszcze. Pierwszym krokiem, jaki powinien uczynić pacjent powinna być konsultacja z lekarzem (dermatologiem), który oceni stan zaawansowania choroby skóry i ewentualnie pokieruje w późniejszym czasie naszą kuracją w odpowiedni sposób. Jednak możemy również sami podjąć leczenie na własną odpowiedzialność.

Łagodne postacie leczy się miejscowo stosując różnego rodzaju kremy i maści mające na celu zlikwidowanie ognisk zapalnych. Te zabiegi możemy przeprowadzać w własnym zakresie. W ciężkich przypadkach stosuje się zabiegi kosmetyczne pod okiem dermatologa w specjalistycznych poradniach lub salonach kosmetycznych.

Trądzik nie jest zakaźny, nie można się nim zarazić przez pocałunek, ani używanie tych samych ręczników. Zwiększona aktywność seksualna jak i brak takowej również nie mają żadnego wpływu na występowanie trądziku. Wszystko zależy od organizmu danej osoby i jej odporności na tę przypadłość. Najprościej wystrzec się trądziku jest poprzez dbałość i czystość naszego ciała.

Podstawową czynnością służącą do ochrony ciała, w szczególności miejsc mocno narażonych na wystąpienie tej choroby, jest częsta pielęgnacja. Tak więc likwidacja trądziku nie jest łatwa i szybka, wymaga wielu wyrzeczeń i zahamowań. Jest to długotrwała kuracja i wymaga od pacjenta wytrwałości. Należy przygotować się, na co najmniej sześciomiesięczną kurację. Lecz gdy już uda nam się przezwyciężyć tę dolegliwość, możemy się cieszyć z czystej i pięknej cery, nie myśląc już więcej o tym, gdyż z reguły problem ten już się nie pojawia.

1 Komentarz

Zostaw komentarz