Usuwanie cellulitu – 5 przydatnych porad

Żeby nauczyć się, jak skutecznie usuwać cellulit, trzeba najpierw zrozumieć czym jest i jak powstaje. Zauważamy go pod postacią brzydkich plam na skórze. To stary tłuszcz odkładający się pod skórą. Przypadłość ta dotyka blisko 80% kobiet w wieku średnim.

Gdy organizm zaczyna magazynować tłuszcze (najczęściej w pośladkach, udach, brzuchu i piersiach), skóra zaczyna się rozciągać. Przy długiej akumulacji jej struktura pęka i w luki wpływa tłuszcz. Jeśli cyrkulacja krwi jest zbyt wolna, aby go wypłukać, powstaje sposobów na cellulit. Oto one:

  • Cellulit zachowuje się jak każdy inny tłuszcz. Gdy jest zimny, występuje pod postacią bryły. Po podgrzaniu się upłynnia. Jedną z metod usuwania cellulitu jest właśnie “spalenie” tłuszczu. Jak tego dokonać? To proste. Wystarczy regularnie uczęszczać na saunę. Im częściej, tym lepiej.
  • Na rynku kosmetycznym jest ogromny wybór różnych środków likwidujących cellulit. Niestety, ciężko się zorientować, który lek jest skuteczny, a który służy do wyłudzania pieniędzy. Osobiście polecam kremy i pigułki, których skład oparty jest na mieszankach naturalnego pochodzenia. Przed zakupem zalecam poszukanie opinii w internecie. Jeśli nie wiesz, na który środek się zdecydować, polecam zestaw Revitol Cellulite, jego skuteczność jest gwarantowana.
  • Ważną rolę w terapii powinny odgrywać masaże. Pomagają przyspieszyć krążenie krwi, co ułatwia wypłukiwanie cellulitu z organizmu. Jeśli zabiegi wykonuje się przy użyciu kremu na cellulit, rezultaty będą jeszcze lepsze. Substancje wnikające do skóry przyspieszą proces rozbijania cząsteczek tłuszczu.
  • Mniej znaną metodą, ale również przynoszącą rezultaty, są bicze wodne. Łączą korzyści wypływające z korzystania z sauny oraz masaży.
  • Najważniejszym chyba elementem terapii powinna być aktywność fizyczna. Pływanie, jazda na rowerze, bieganie, aerobik, cokolwiek. Jeśli masz siedzący tryb życia, musisz zadbać o swoją kondycję fizyczną. Ruch przynosi wiele korzyści, chociażby zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy oraz chorób serca. Na ćwiczenia wystarczy poświęcić około pół godziny dziennie.

Zostaw komentarz