Każdego dnia spotykasz się z różnymi sytuacjami, które mogą wywoływać reakcje stresowe. Ciężki dzień pracy, spóźnienie na pociąg, brak płynności finansowej czy też kłopoty w rodzinie. Wszystkie te sytuacje mogą powodować, że jesteś podenerwowany i zestresowany. Długotrwały stres może prowadzić do depresji i konsekwencji zdrowotnych. Z tego artykułu dowiesz się o zbawiennym wpływie snu na terapię stresu.
Nic nie relaksuje bardziej, niż dobrze przespana noc i promienie słońca budzące o poranku. Wielu ludzi zapomina o tym jak korzystny wpływ ma na zdrowie i samopoczucie odpowiednia higiena snu. Żyjemy coraz szybciej, wymagamy od siebie coraz więcej, a na sen poświęcamy coraz mniej czasu.
Niewystarczające ilości snu prowadzą do spadku koncentracji. Efektem tego jest zmniejszenie produktywności i jeszcze większe ilości stresowych sytuacji. To błędne koło, które musisz jak najszybciej przerwać. Zacznij dbać o prawidłowy sen każdej nocy.
Naukowcy udowodnili, że osoby, które śpią odpowiednią ilość godzin mają mocniejszy system odpornościowy i lepiej znoszą stresowe sytuacje. Niewystarczające ilości snu mogą wpływać na zdolność oceny, nastrój i koncentrację. Nie pozwól, aby tak nieprzyjemne objawy pojawiły się u Ciebie.
Podsumowując, aby doznać zbawiennego wpływu snu na łagodzenie stresu musisz:
- Spać wystarczającą ilość godzin. 7-8 godzin to odpowiednia ilość.
- Mieć zdrowe nawyki związane ze snem. Nie ma tam miejsca na oglądanie telewizji i powolne zasypianie przy akompaniamencie wieczornych wiadomości.
- Oczyścić umysł przed snem. Znajdź sposób na odłożenie na bok wszystkich zmartwień i przemyśleń.