Pokonaj stres w kilku prostych krokach!

stresStres to problem, który dotyka miliony osób na całym świecie. Szybki i niezdrowy tryb życia może być jego podstawowym źródłem. Stres oprócz złego samopoczucia może prowadzić do szybszego powstawania niektórych chorób oraz wielu innych nieprzyjemnych dolegliwości. Dzisiaj dowiesz się jak go pokonać w kilku prostych krokach i jak żyć, aby pojawiał się bardzo rzadko.

1. Bądź aktywny fizycznie. Aktywność fizyczna może zmniejszać wpływ stresu na układ odpornościowy. Dodatkowo aktywność fizyczna zwiększa produkcję endorfin – hormonu szczęścia.

2. Regularnie jedz świeże posiłki. Takie posiłki powinny być bogate w pełne ziarno, warzywa oraz owoce.

3. Śmiej się (szczególnie z siebie). Śmiech pozwala utrzymać “dobrą chemię” w mózgu.

4. Baw się z przyjaciółmi. Kontakty socjalne pomagają zmniejszyć uczucie samotności oraz symptomy stresu i depresji. Najnowsze badania mówią także, że może także przedłużać życie.

5. Zwierz się komuś zaufanemu. Nie musisz przechodzić tego wszystkiego w samotności.

6. Znajdź czas na relaks. Jeśli nie zaplanujesz czasu na relaks to istnieje duża szansa, że nie znajdziesz czasu na odpoczynek.

7. Spij po 8 godzin. Ludzie którzy się nie wysypiają mają problemy z koncentracją oraz zwiększają u siebie ryzyko rozwinięcia się przewlekłych chorób.

8. Organizuj sobie każdy dzień. Dobra organizacja pomaga redukować stres i kontrolować codzienne czynności.

9. Porozmawiaj ze swoim lekarzem. Rozmawiaj o możliwych drogach kontrolowania stresu oraz złości.

1 Komentarz

Zostaw komentarz