Pięć mitów dotyczących eliminacji rozstępów

Łatwo się zgubić w morzu środków na rozstępy zalewających rynek kosmetyczny. Zanim się zdecydujesz na jakiś sposób, warto sprawdzić, czy jest skuteczny. Oto lista pięciu najbardziej rozpowszechnionych mitów dotyczących leczenia rozstępów:

Mit pierwszy: Istnieje wiele sposobów chirurgicznego usuwania rozstępów.

Jest tylko jeden skuteczny sposób operacyjnego usuwania rozstępów- to abdominoplastyka. Niestety, za pomocą tej metody możemy zlikwidować rozstępy tylko z brzucha. Poza tym zabieg jest ryzykowny oraz drogi. Właściwie nie jest przeznaczony do usuwania blizn, tylko nadmiaru tłuszczu.

Można również wykonać zabieg laserowego usuwania rozstępów, jednak to dość świeża metoda i jej działanie nie zostało jeszcze potwierdzone.

Mit drugi: opalenizna likwiduje rozstępy.

Wiele osób wierzy, że dobrym sposobem na usunięcie rozstępów jest opalanie się. Jednak im skóra ciemniejsza, tym gorzej. Jasne blizny stają się wtedy jeszcze bardziej widoczne. Ponadto, zbyt długie przebywanie na słońcu jest szkodliwe dla naszego zdrowia.

Mit trzeci: Można pozbyć się rozstępów odpowiednim makijażem.

To nie najlepszy sposób na rozstępy. Produkty te nie usuwają rozstępów, tylko zakrywają je. To może być dobry wybór na krótki okres czasu. Pamiętaj, że nawet najlepszy wodoodporny make-up zmyje się, gdy wejdziesz to basenu.

Mit czwarty: Odchudzanie się eliminuje rozstępy.

To, że rozstępy najczęściej wywołane są nagłym przyrostem masy nie oznacza, że w wyniku odchudzania blizny znikną w magiczny sposób. Co więcej, gdy jesteś chudsza, bardziej rzucają się w oczy. Możesz jednak zniwelować rozstępy, jeśli zmienisz nawyki żywieniowe. Zdrowa dieta oraz aktywny tryb życia powstrzymają stały przypływ kilogramów.

Mit piąty: Produkty na rozstępy wyeliminują je całkowicie.

Głównym powodem tego, że ludzie tracą wiarę w usunięcie rozstępów jest to, że rynek zalała ogromna ilość nieskutecznych preparatów. Takie środki psują reputację dobrych produktów. Zanim zdecydujesz się na zakup któregoś z nich, zapoznaj się z opiniami umieszczonymi w internecie. W ten sposób zmniejszysz ryzyko nieudanego zakupu. Najlepiej kupuj środki zawierające wyłącznie naturalne składniki, nie występują po ich stosowaniu skutki uboczne.

Zostaw komentarz