Która metoda depilacji jest najlepsza dla Ciebie?

depilacjaDla większości kobiet depilacja lub golenie jest czynnością, którą robią regularnie. Nie zastanawiasz się zapewne nad różnymi metodami depilacji, tylko wybierasz tę do której jesteś przyzwyczajona. Istnieje jednak możliwość, że metoda inna od tej której używasz będzie bardziej dostosowana do Twoich potrzeb. Z tego artykułu dowiesz się jakie masz możliwości wyboru.

Golenie
Golenie to najprawdopodobniej najpopularniejsza metoda usuwania niechcianego owłosienia. Jest łatwa, szybka, tania i efektywna. W każdej drogerii czy supermarkecie znajdziesz dziesiątki modelów maszynek do golenia oraz różne typy pianek czy żeli. Metoda ta jest idealna dla kobiet, które się spieszą i nie chcą spędzać wiele czasu na usuwaniu włosków. Niestety golenie usuwa włosy tuż przy powierzchni skóry, pozostawiając cebulki na swoim miejscu. Daje to krótkotrwały efekt i golenie należy powtarzać co 1-2 dni.

Depilacja woskiem
Depilacja woskiem przestała być domeną salonów kosmetycznych i większość kobiet wykonuje ją już w domach. Tak samo jak w przypadku zwykłego golenia, w drogeriach znajdziesz wiele zestawów, które umożliwią Ci efektywną depilację woskiem. Jednak, aby uzyskać zadowalające i profesjonalne efekty trzeba odrobiny ćwiczeń i wprawy. Minusem takiego sposobu depilacji jest jej stosunkowo duża bolesność. Depilacja woskiem usuwa włosy wraz z cebulkami, dzięki czemu efekt jest trwalszy niż w przypadku golenia. Ta metoda depilacji zajmuje nieco więcej czasu niż golenie.

Kremy do depilacji
Kremy do depilacji stają się coraz bardziej popularne. Ich główna zaletą jest całkowity brak bólu podczas depilacji. Krem do depilacji usuwa włosy odrobinę pod powierzchnią skóry, więc efektywność takiej depilacji można ustawić pomiędzy goleniem a depilacją woskiem. Większość kremów do depilacji ma nieprzyjemny zapach, lecz za to niewątpliwym plusem tej metody jest to, że dzięki niej można usuwać włosy z dużych obszarów ciała bez żadnego problemu. Usuwanie włosów przy pomocy kremu do depilacji jest wygodniejsze i łatwiejsze niż w przypadku golenia.

1 Komentarz

  • bardzo przydatny artykuł, ale jednak nie uwzględniliście w nim wszystkich metod, sposobów na to, żeby mieć gładkie ciało. Jeszcze dochodzi depilator, pasta cukrowa i depilacja laserowa. Maszynka jest najprostszym i najmniej bolesnym sposobem na to, żeby się pozbyć włosów, ale niestety najmniej skutecznym, moim zdaniem wosk jest skuteczny, ale dość bolesny, lepsza moim zdaniem jest depilacja pastą cukrową, depilator jest skuteczny jeśli chodzi o o usuwanie włosów, ale niestety dla mnie nie jest zbyt dokładny, może to wina modelu. Niemniej jednak najlepszym dla mnie sposobem na to, żeby mieć gładkie ciało jest depilacja laserowa. Ale jeśli się już decydujemy na taki zabieg, to myślę, że najlepiej jest wybierać zaufane miejsca, jak Studio Laser z doświadczoną kadrą w tej dziedzinie i z najlepszym sprzętem, żeby efekty nas zadowoliły.

Zostaw komentarz