Kosmetyki dla mężczyzn

kosmetyki dla mężczyznMężczyźni mogą negować fakt, że nie spędzają wiele czasu przed lustrem i nie dbają o wygląd. A nawet Ci co się otwarcie do tego przyznają zapewne zaprzeczą co do tego, że spędzają przed nim więcej czasu, niż kobiety. Otóż badania pokazują zupełnie co innego. Blisko 73% badanych mężczyzn uznało, że wygląd jest dla nich “ważny” lub “bardzo ważny”, to tylko o 1% mniej niż kobiety. Badani mężczyźni spędzają także prawie takie same ilości czasu na dbaniu o swój wygląd co kobiety.

Kosmetyki dla mężczyzn to rynek, który łącznie w ciągu roku osiąga wartość blisko 30 miliardów dolarów. Można zauważyć, że ostatnimi czasy firmy, które do tej pory były kojarzone wyłącznie z liniami kosmetyków dla kobiet, okazują coraz większe zainteresowanie produkcją kosmetyków dla mężczyzn. Męskie kosmetyki ostatnimi laty są dla większości firm równie priorytetowe, co damskie.

Półki sklepów i drogerii uginają się wręcz od natłoku produktów, więc pomożemy Ci odnaleźć się w tym świecie tak abyś wybrał produkty odpowiednie dla siebie.

Obojętnie w jakim jesteś wieku, Twoja skóra potrzebuje nawilżenia i efektywnego oczyszczenia. Powinieneś mieć dobry produkt do oczyszczania twarzy oraz krem nawilżający przystosowany do męskich potrzeb. Dzięki odpowiednim kosmetykom ochronisz skórę przed szkodliwym wpływem środowiska i znacznie spowolnisz jej starzenie.

Pamiętaj, że golenie podrażnia skórę. Używaj dobrego balsamu po goleniu i renomowanych maszynek oraz pianek do golenia. Jeśli jesteś mężczyzną w średnim wieku, powinieneś pomyśleć nad zakupem kremu o działaniu regenerującym i energetyzującym.

Wybierając szampon weź pod uwagę swój wiek. Jeśli jesteś w średnim wieku powinieneś pomyśleć nad produktem, który stymuluje porost włosów oraz zatrzymuje łysienie. Jeśli cierpisz z powodu łupieżu, niezbędny będzie szampon przeciwłupieżowy. Dobrym rozwiązaniem jest także używanie od czasu do czasu odżywki regenerującej włosy.

1 Komentarz

Zostaw komentarz