Co jeść, aby przyspieszyć porost włosów?

Zaczynasz mieć problemy z wypadającymi włosami? Gdzieniegdzie widać rzadsze plamy? A może często skracasz końcówki? Pewnie wolałabyś, żeby włosy szybciej odrastały. Nie trzeba stosować żadnych wyszukanych metod, wystarczy zmienić odrobinę swoje nawyki żywieniowe. W poniższym artykule opiszę co jeść, aby przyspieszyć proces porostu włosów.

Pierwszym krokiem do osiągnięcia oczekiwanego efektu jest zażywanie witamin, biotyny oraz picie dużej ilości wody. Już te proste zabiegi mają wpływ na szybszy wzrost włosów.

Nie osiągniesz rezultatów bez wprowadzenia do diety dużej ilości białek. Staraj się jeść dużo masła orzechowego, kurczaka oraz jajek. To najważniejszy element terapii. Pamiętaj o wodzie, wypłukuje ona z naszego organizmu toksyny powstające w wyniku rozkładu białek.

Ważnym składnikiem odżywczym zapobiegającym wypadaniu włosów jest beta-karoten. Minerał ten rozkłada się na witaminę A, która ma wpływ na funkcje budulcowe komórek. Poza włosami poprawisz kondycję zdrowotną skóry i paznokci. Wzmocnisz również strukturę kości. Najwięcej beta-karotenu znajdziesz w marchwi.

Upewnij się, że dostarczasz organizmowi odpowiednią ilość aminokwasów oraz witamin z rodziny B. Będą uzupełniać Twoją dietę.

Powyższe rady nie tylko wspomagają porost włosów. Poza tym poprawiają działanie układu odpornościowego oraz usprawniają działanie organizmu. Aby jeszcze bardziej zwiększyć skuteczność terapii, należy przestać palić oraz unikać alkoholu. Te dwa nałogi mocno spowalniają procesy budowania tkanek.

Jeśli nie chcesz czekać na efekty, możesz spróbować specjalnych szamponów. Revita jest najlepszym wyborem. Zawiera wszystkie składniki wymienione w artykule oraz są one pochodzenia naturalnego.

4 komentarze

  • Ja mam problem typowy dla facetów -zaczynają robić mi się zakola. Czytałem wiele o łysieniu androgenowym i wiem, że potrzebny mi dobry środek hamujący łysienie i pobudzający porost włosow. Tego jest teraz tyle, że cięzko się odnaleźć i wybrać najlepsze rozwiązanie. Znalazłem tutaj link do http://procerin.pl i zastanawiam się czy to faktycznie będzie działać. No i na co się zdecydowac – na tabletki, piankę czy jeszcze coś innego? Proszę o radę.

Zostaw komentarz