Cellulit – problem globalny

Problem cellulitu polega na nadmiernym gromadzeniu się dużej ilości tłuszczu i związanych przez niego produktów przemiany materii lub wody w skórze właściwej oraz w tkance łącznej. Wyróżniamy trzy rodzaje skórki pomarańczowej – postać twardą, wiotką i obrzękową.

Twarda występuje u młodych kobiet prowadzących aktywny tryb życia, jest mało widoczna i często towarzyszy jej obecność rozstępów. Postać wiotka występuje najczęściej u kobiet w wieku około 40 lat, natomiast obrzękowa jest najrzadsza, a jednocześnie będąca najtrudniejszą do leczenia.

Niestety jest to problem, który dotyka wciąż wiele kobiet, przysparzając im przy tym wiele problemów z jego usunięciem. Jak mówią lekarze cierpi na niego około 78% kobiet w krajach dobrze rozwiniętych, co jest zatrważającym wynikiem.

Wiele pań w początkowej fazie objawów nie dostrzega tego problemu bądź ignorując go, co w konsekwencji niesie za sobą długie, męczące i żmudne leczenie. Jednym z pierwszych symptomów są gromadzące się wraz z rozstępami grudki na skórze. Tak naprawdę cellulit można rozpoznać gołym okiem, chociaż to zależy od jego stadium. Jego rozwinięciu sprzyja otyłość i siedzący tryb życia, lecz wiele szczupłych kobiet również skarży się na tę dolegliwość.

Znacząca role odgrywają hormony i geny, stąd problem ten może mieć źródło zarówno w okresie dojrzewania u młodych dziewczyn jak i u dojrzałych kobiet przechodzących menopauzę. Mężczyźni przeważnie nie mają z nim problemu, ponieważ ich organizm nie jest uległy takim zmianom.

W walce z cellulitem sprawdzają się masaże, które pobudzają krążenie, a także ćwiczenia ruchowe pozwalające pozostać w dobrej kondycji fizycznej, należy pamiętać o regularnych ćwiczeniach, gdyż one właśnie odgrywają znacząca rolę w procesie leczenia. Kolejnym ze sposobów na cellulit jest prawidłowe odżywianie się. Nie wolno również zapominać o utrzymywaniu stosownej diety, najlepiej spożywać jak najwięcej naturalnych produktów pochodzących z naturalnych i zdrowych źródeł, a także unikać produktów wzmagających i wspomagających występowanie skórki pomarańczowej.

Jednak najlepszą metodą do walki z cellulitem jest chęć pozbycia się go i silna wola, która pozwoli go zlikwidować i cieszyć się swoim pięknym ciałem, a w szczególności nogami podczas upalnych wakacyjnych dni na plaży.

Zostaw komentarz