Siedem mitów na temat cellulitu

Cellulit jest powszechnie znienawidzonym problemem, ale tylko garstka osób wie, jak z podjąć z nim skuteczną walkę. Dlaczego tak jest? Na jego temat krąży wiele mitów i plotek. Z tego powodu często się zdarza, że chcąc usunąć cellulit, tylko pogarszamy sprawę.

Mit pierwszy: Mężczyzn nie dotyka problem cellulitu.

Powszechnie się sądzi, że cellulit jest kobiecą przypadłością. Pogląd ten się wyklarował dlatego, że tylko one się poważnie nim przejmują. Badania wykazały, że także u płci męskiej niedobór estrogenu odgrywa rolę w odkładaniu się tego tłuszczu. Przytrafia się to jednak częściej kobietom.

Mit drugi: Cellulit pojawia się tylko u starszych ludzi.

Prawdą jest, że cellulit u osób starszych powoduje więcej szkód. Jednak odkłada się także u młodszych ludzi, czasem nawet w okresie dojrzewania.

Mit trzeci: Liposukcja jest skuteczną metodą walki z cellulitem.

Cellulit odkłada się tuż pod skórą. Zabieg liposukcji odsysa tłuszcz z głębszych warstw skóry, więc nie należy do dobrych sposobów walki z cellulitem.

Mit czwarty: Cellulit występuje wyłącznie na pośladkach i udach.

Większość ludzi ma cellulit tylko w wyżej wymienionych miejscach. Ale to nie jedyne obszary jego występowania. Zdarza się, że pojawią się na brzuchu, ramionach, a nawet na szyi.

Mit piąty: Tylko osobom z nadwagą przytrafia się cellulit.

Jako, że cellulit jest tłuszczem, jego pojawianie spowodowane jest między innymi złą dietą. Gdy organizm odkłada nadmiar tkanki tłuszczowej, może ona przekształcić się w cellulit. Stąd wzięło się dość powszechne przekonanie, że problem ten dotyka tylko osób, które nie utrzymują prawidłowej wagi. Jednak osoby szczupłe także mogą się zmagać z tym problemem. Zdarza się nawet, że u aktywnych sportsmenek pojawił się cellulit.

Mit szósty: Aktywność fizyczna i prawidłowa dieta skutecznie usuwają cellulit.

Cellulit jest bardzo trudnym tłuszczem do wyeliminowania. Bez znaczenia, w jaki sposób przyspieszysz swój metabolizm, czy przez ćwiczenia, czy przez odżywianie, możesz mieć problem z pozbyciem się go. Jednak jeśli wspomożesz się także innymi metodami na usunięcie cellulitu, przyspieszysz znacznie postępy.

Mit siódmy: Nie ma skutecznego sposobu na cellulit.

Wiele osób nie podejmuje nawet w walki z pojawiającym się cellulitem, ponieważ są z góry przekonane o swojej porażce. Skoro liposukcja, aktywność fizyczna i prawidłowe odżywianie nie działają, być może nie da się go pokonać? Jeśli też tak sądzisz, powinnaś skorzystać ze sprawdzonych metod na cellulit. Jednym ze skutecznych sposobów jest korzystanie z kremów na cellulit. Polecam preparaty w całości z naturalnych składników, chociażby Revitol Cellulite.

Zostaw komentarz