Porównanie metod depilacji

Ze wszystkich sposobów depilacji najbardziej rozpowszechnionym i najprawdopodobnie najstarszym jest golenie. Właściwie każdy korzysta z golarki, nieważne, czy to mężczyzna, czy też kobieta. To najtańsza metoda, ale też najmniej efektywna. Poznaj inne alternatywy usuwania włosów.

Mężczyźni golą twarz, czasem elektryczną golarką, czasem tradycyjną. Jest to dla nich przyzwyczajenie wyniesione jeszcze z okresu dojrzewania. Jeśli chcą mieć zadbaną twarz, raczej będą powtarzać ten zabieg codziennie. Większość mężczyzn usuwa włosy tylko z twarzy, chociaż jest coraz większa grupa osób depilujących się w innych miejscach.

Dla kobiet golenie jest najprostszym sposobem na usunięcie włosów z nóg, rąk i okolic bikini. Najszybciej odrastają włosy na nogach, więc muszą powtarzać tę czynność co kilka dni.

Krąży mit, że po goleniu włosy odrastają grubsze. To nie do końca prawda. Normalnie włosy u szczytu są cieńsze. Po depilacji są skrócone i rozpoczynają ponowny wzrost od razu od grubszego korzenia. Stąd się wzięło to złudzenie. Podsumowując, nie polecam tej metody, lepiej poznać skuteczniejsze sposoby depilacji.

Depilacja woskiem usuwa cały włos razem z korzeniem. To najbardziej bolesna ze wszystkich metod, ale jej ogromnym plusem jest to, że odrastające włoski są znacznie słabsze. Zabieg wystarcza na stosunkowo dużo czasu- około dwa tygodnie, ale to nic w porównaniu z trwałą depilacją. To popularna metoda wśród mężczyzn, którzy usuwają włosy z pleców.

Kremy do depilacji mają podobną skuteczność do golenia, także usuwają jedynie część włosa wystającą na zewnątrz. W niektórych środkach zawarte są substancje spowalniające porost, ich skuteczność jest znacznie większa.

Zabieg elektrolizy trwa najdłużej, ale jest chyba najlepszą z trwałych metod depilacji, jeśli tylko jest wykonywany przez dobrego specjalistę. Polega na wkładaniu cienkiego metalowego pręcika do miejsc, w których wyrastają włosy i uszkadzaniu ich. Komórki potrzebują trochę czasu na zregenerowanie się. To bezpieczny i bardo efektywny sposób usuwania włosów.

Laserowa depilacja jest najnowszym wynalazkiem dostępnym na rynku. Podobnie jak w przypadku elektrolizy, niszczone są komórki odpowiedzialne za porost włosów. Wykonuje się to za pomocą naświetlania laserem. Zabieg jest bardzo kosztowny. Niestety, mogą wystąpić niepożądane komplikacje, chociażby swędzenie, zaczerwienienia czy poparzenia.

Jak widać, na rynku dostępnych jest mnóstwo metod depilowania ciała, różnią się ceną i częstrotliwością powtarzania zabiegów. Postaraj się wybrać alternatywę najbardziej wygodną dla Ciebie.

1 Komentarz

Zostaw komentarz