Cellulit- jak się go pozbyć?

Cellulit istnieje od zawsze, ale dopiero w ubiegłym stuleciu stał się tak wielkim utrapieniem dla kobiet. Czym właściwie jest? To stary tłuszcz odkładający się pod skórą, głównie na udach, pośladkach, brzuchu.

Na powstawanie cellulitu ma wpływ parę czynników. Tworzy się, gdy krążenie krwi jest zbyt słabe oraz gdy struktura skóry nie jest prawidłowa. Te zmiany mogą być wywołane stresem, hormonami, brakiem ruchu lub złą dietą.

Problem cellulitu dotyka w większości kobiet. Co najgorsze, jego pojawianie się nie zależy od wieku, rasy czy wagi. Nie uderza tylko kobiet z nadwagą, choć to one są najbardziej zagrożone. Nie ma gwarancji, że  nie będzie się posiadało cellulitu, czasem nawet atletki go mają.

Cellulit różni się od innych tłuszczów w naszym ciele. Większość tłuszczów może być odsysana w zabiegu liposukcji, ale nie ten. Jego komórki znajdują się tuż pod skórą. Jak więc można pozbyć się cellulitu?

Żele i kremy na cellulit należą do skutecznych środków. Rozbijają cząsteczki tłuszczu, dzięki czemu łatwiej go usunąć. Należy tylko uważać, czy środek, który zamierzamy kupić, jest naprawdę skuteczny. Najlepiej wyposażyć się u zaufanego sprzedawcy.

Kolejnym sposobem walki z cellulitem są masaże. Kilka zabiegów tygodniowo i tłuszcz zacznie znikać.

Dobrym wyborem są także ćwiczenia. Piętnaście minut dziennie prostego aerobiku lub biegania potrafi czynić cuda. Poza tym poprawisz swoją kondycję oraz wyszczuplisz sylwetkę.

Jakąkolwiek metodę wybierzesz, pamiętaj, że efekty są różne się u każdej kobiety. Wiele zależy od Twojego stylu życia, stres nie pomaga w walce z cellulitem, podobnie siedzący tryb życia.

Zostaw komentarz