6 sposobów na migrenę

migrenaMigrena jest powtarzającym się, silnym, pulsującym bólem głowy. Występuje ona najczęściej u kobiet w okresie dojrzewania, ale nie tylko. Migrena może mieć różny stopień nasilenia, trwania i przyczynę występowania. Najbardziej popularna teoria powstawania migreny to taka, że powoduje ją skurczenie się naczyń mózgowych, które następnie nadmiernie się rozszerzają, zwiększając przepuszczalność ścian, co prowadzi do ataku bólu.

Migrena może się pojawić po działaniu określonych czynników zewnętrznych, takich jak: ostre światło, zmiana pogody czy zmęczenie. Za chwilę dowiesz się jakie są sposoby na poradzenie sobie z migreną.

Oto 6 najlepszych sposobów na migrenę:

  • Tabletki przeciwbólowe lub przeciwzapalne zawierające aspirinę, ibuprofen, naproxen.
  • Kofeina. Kawa jest doskonałym sposobem na migrenę ponieważ sprawia, że uczucie ucisku się zmniejsza. Zwiększone ilości kofeiny mogą powodować ataki migreny, więc należy uważać z ilością.
  • Brak tyraminy w diecie. Tyraminę zawierają m.in. stare sery i wina.
  • Praktyki kręgarskie. Wiele osób wierzy, że wizyta u kręgarza może przynieść ulgę. Niestety oficjalnie nie ma potwierdzenia dla skuteczności tej terapii.
  • Magnez. Magnez jest bardzo ważny dla ciała. Codzienne zażywanie magnezu może łagodzić bóle migrenowe.
  • Terapia masażem. Ostatnie małe badania wstępnie potwierdziły, że dzięki terapii masażem pacjenci zmniejszyli dawkę leków

Jeśli żaden z tych sposobów nie pomaga na Twoją migrenę to powinieneś skontaktować się jak najszybciej z lekarzem. Przepisze Ci on silniejsze leki przeciwbólowe, które przyniosą Ci ulgę.

Zostaw komentarz