Zamiast planować skomplikowaną dietę, po prostu jedz zdrowiej!

Jedz zdrowiejPo latach głodzenia się i planowania skomplikowanych diet amerykanie w końcu powoli odsuwają odchudzanie w zapomnienie. Ostatnimi czasy skłaniają się bardziej ku jedzeniu zdrowej żywności w myśl zasad zdrowego odżywiania. Ma to niewątpliwe plusy, ponieważ zdrowe odżywianie to jak nic innego jak skuteczna dieta. Pozwala utrzymać prawidłową wagę, czyni zdrowszym oraz dodaje energi!

Zdrowe odżywianie vs. odchudzanie
Na rynku jest coraz więcej produktów  takich jak: książki o odchudzaniu, diety, produkty bez cukru, produkty bez tłuszczu itd. Niestety nie ma to odbicia w statystykach mówiących o otyłości. Ludzie dalej nie rozumieją idei, że nie liczy się wyłącznie to co jesz. Każde jedzenie może doprowadzić do idealnej wagi o ile ćwiczysz i jesz z umiarem. Zdrowe żywienie jest tego doskonałym przykładem. Nie musisz rezygnować, ze swoich ulubionych potraw jeśli będziesz przestrzegał kilku prostych zasad.

Żadna dieta nie przynosi tak wspaniałych efektów jak jedzenie według zasad zdrowego odzywiania i ćwiczenia fizyczne. Tylko poprzez zbilansowaną dietę i aktywny tryb życia możesz osiągnąć efekty o jakich marzysz.

Lepsze jedzenie, a nie większe ilości
Należy sobie uświadomić, że jedzenie produktów zdrowych, a przy tym bardzo smacznych jest o wiele bardziej satysfakcjonujące niż przetworzone jedzenie lub fast-food. Owoce i warzywa są także dobrym rozwiązaniem, mogą doskonale zastąpić niezdrowe przekąski.

Przetestuj to. Znajdz przepis na zdrowe danie, którego przygotowanie zajmie trochę czasu. Włożysz w trochę pracy, a w zamian uzyskasz satysfakcję, że zjesz zdrowo. No i przy okazji nie dostarczysz organizmowi tylu nasyconych tłuszczy, jakich jest pełno w jedzeniu z barów szybkiej obsługi.

Zwolnij
Pamiętaj, że również liczy się to w jaki sposób jesz. Pośpiech może znacząco wpłynąć na reakcję Twojego układu trawiennego. Upewnij się, że każdy posiłek, który od teraz zjesz będzie trwał wystarczająco długo. Jedz powoli i delektuj się każdym kęsem.

1 Komentarz

  • Zamiast ilość – jakość. Tak to prawda, zarówno w przypadku odchudzania, jak i chęci zwiększenia masy. Odpowiednia dieta i dobrze zróżnicowane posiłki to klucz do sukcesu. W przypadku odchudzania istotna jest również aktywność fizyczna – nie można zapomnieć o ruchu. Nie tylko pozbawia nas tłuszczu, ale również pozytywnie wpływa na ogólną wydolność układu krążenia i całego organizmu

Zostaw komentarz