Wszystko co musisz wiedzieć na temat koloru włosów

Wybór odpowiedniego koloru włosów nie jest rzeczą skomplikowaną. Dopasuj go do odcieniu skóry, do figury, a potem zdecyduj, czy zafarbujesz je sama, czy zrobisz to w zakładzie fryzjerskim. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru koloru najlepszego dla Ciebie:

  • Odpowiedni odcień blondu. Niektóre kobiety wyglądają równie dobrze z każdym kolorem włosów. Większość nie ma tak dobrze. Jeśli masz zaróżowioną skórę i niebieskie albo zielone oczy, blond jest stworzony dla Ciebie, ale nie mieszaj go z odcieniami czerwieni.
  • Prawidłowe przejście na brąz. Jeśli masz bladą cerę, nie farbuj włosów na ciemny brąz, będziesz wyglądała starzej, niż w rzeczywistości. Po farbowaniu dbaj o włosy używając odżywek.
  • Przejście na rudy. Właściwie każdej kobiecie pasuje rudy kolor włosów, należy tylko wybrać odpowiedni odcień. Poradź się swojej fryzjerki, jeśli nie wiesz, co dla Ciebie najlepsze.
  • Nie spodobał Ci się kolor? Nie bój się powiedzieć styliście, że jesteś niezadowolona z rezultatów. Jeśli nie będzie jeszcze za późno, będzie mógł jeszcze zmienić odcień. Jeśli farbowałaś się sama, przemyj włosy parę razy szamponem, szybciej zejdzie farba.
  • Dobrałam świetny kolor. Co teraz? Musisz ochronić włosy przed zblaknięciem koloru. Stosuj odżywki dla włosów farbowanych, sprawią, że kolor będzie wciąż intensywny.

1 Komentarz

Zostaw komentarz