Worki pod oczami – jak się ich pozbyć?

Zapoznaj się z najskuteczniejszymi kosmetykami do pielęgnacji twarzy!

Nikt nie lubi mieć worków pod oczami. Wygląda się wtedy, jakby się zarwało kilka nocy. Na szczęście jest kilka sposobów na pozbycie się niechcianych worków. 

Dlaczego powstają worki pod oczami?

Głównym powodem ich występowania jest starzenie się skóry. Oczywiście częto pojawiają się też u młodych ludzi. Wynika to wtedy z ich stylu życia. Jeśli kładziesz się późno spać i nie odsypiasz 7-8 godzin dziennie, to wtedy możesz się spodziewać worków pod oczami wcześniej niż u innych osób. Nieodpowiednia dieta również pogarsza sprawę, a szczególnie niedobór żelaza. Nie należy też drapać ani pocierać skóry wokół oczu.

Są też  inne przyczyny powstawania worków pod oczami, nie wynikających ze stylu życia. Duży wpływ wywierają geny. Jeśli Twoi rodzice cierpieli na tę przypadłość, bardzo prawdopodobne, że dotknie również Ciebie. U chorych na astmę worki pojawiają się częściej niż u zdrowych ludzi. Podobnie jest, jeśli jesteś alergikiem.

Sposoby na usunięcie worków pod oczami

Im wcześniej zaczniesz terapię, tym lepiej. Najprostszym sposobem jest zmiana stylu życia. Śpij wystarczająco długo, odżywiaj się dobrze, nie pozwól na niedobór żelaza. Nie tylko pozbędziesz się worków pod oczami. Będziesz wypoczęty oraz poprawisz ogólną kondycję zdrowotną. Stosuj też kremy lub żel pod oczy, chociażby Viterol.A.

8 komentarzy

Zostaw komentarz