Rodzaje łysienia u kobiet

Łysienie u kobiet może występować okresowo lub być stałym zjawiskiem. Tymczasowe wypadanie włosów można powstrzymać, jeżeli tylko znajdzie się jego przyczynę. Gorzej, gdy dzieje się to bez widocznego powodu. 

Łysienie to medyczne określenie nienaturalnego wypadania włosów. Wyróżnia się kilka rodzajów. Występuje u mężczyzn i kobiet, spowodowane jest nieprawidłowościami w naszym organizmie. Zdarza się, że wynika z zachwianej gospodarki hormonalnej. Czasem przyczyna jest prozaiczna: możliwe, że posiadasz gen zwiększający podatność na wypadanie włosów. Jest to wtedy wada genetyczna dziedziczna. Jeśli Twój ojciec łysieje, wysoce prawdopodobne, że spotka to także Ciebie.

Na szczęście, czasem możesz ograniczyć łysienie. Jeśli pojawiło się w wyniku stresu, wystarczy, że pójdziesz na urlop, zrelaksujesz się.  Także kobietom w ciąży wypadają włosy. Gdy urodzisz, włosy znów zaczną rosnąć.

Warto też zwrócić uwagę na leki, które zażywasz. Spytaj się lekarza, czy mają wpływ na łysienie.

Jak widać, jest wiele powodów, dla których włosy wypadają, na szczęście jeśli nie jest to wada genetyczna, możesz je powstrzymać.

Zostaw komentarz