Jak wybrać odpowieni kolor włosów?

Gdy farbujesz włosy własnoręcznie, musisz uważać, żeby nie zepsuć efektu swoje pracy. Nie dysponujesz takim doświadczeniem, jak styliści z salonów fryzjerskich. Zastosuj się do poniższych wskazówek, a obniżysz ryzyko porażki:

  • Zmieniaj odcień najwyżej o dwa tony. Jeśli chcesz przejść z ciemnego brązy na jasny blond, udaj się do salonu. Nie rób tego sama. Znam parę kobiet, które musiały potem wydawać więcej pieniędzy na naprawę swojego “dzieła”.
  • Nie opieraj się na zdjęciu z opakowania. Mogą być mylące. Najprawdopodobniej uzyskasz trochę inny odcień niż ten na rysunku.
  • Jak zrobić świetny blond? Jest jedna prosta zasaa: jeśli za dziecka miałaś blond włosy to znaczy, że ten kolor jest idealnie dopasowany do Twojej cery, nawet jeśli później włosy ściemniały. Nie oznacza to, że nie możesz przerzucić się na blond, jeśli byłaś szatynką. Po prostu musisz uważać.
  • Rude włosy. Jeśli chcesz się przefarbować na rudo, lepiej skorzystać z pomocy fachowca, trudno jest uzyskać własnoręcznie odpowiedni odcień.
  • Pomocy! Farbowanie się nie udało! To się czasem zdarza, w końcu nie jesteś specjalistką. Jeśli do tego dojdzie, udaj się do salonu. Styliści naprawią problem w ciągu kilkunastu minut. NIGDY nie rób tego sama, tylko pogorszysz sprawę.

Zostaw komentarz