Henna do włosów

henna

Zapoznaj się z najlepszymi produktami do pielęgnacji włosów!

Henna nie tylko jest fantastyczna jako barwnik. Działa również jak odżywki do włosów. Po nałożeniu włosy uzyskują fantastyczny kolor, stają się grubsze oraz bardziej miękkie w dotyku. Jednak musisz się upewnić, że kupujesz czystą hennę bez żadnych dodatków (lub hennę zmieszaną z innymi ekstraktami ziołowymi). No i oczywiście musisz przetestować ją na kawałku włosów.

Test powie Ci:

  • Jaki kolor uzyskasz
  • Na ile musisz pozostawić hennę na włosach

Z uwagi na to, że hennę zwyklę zostawia się przez godzinę na włosach musisz być pewna, że masz wystarczająco dużo czasu. Musisz się liczyć także z tym, że troszkę czasu zajmie same przygotowanie oraz test na paśmie włosów. Tak więc musisz skreślić jeden wieczór, aby mieć wystarczająco czasu.

Kto może używać henny?
Najlepsze efekty widać u brunetek i ciemnych blondynek. Ich włosy są naturalnie ciemne i wyglądają powalająco z czerwonymi refleksami.

Chcesz pokryć siwiznę? Nic trudnego! Henna pomoże także i Tobie. Wybierz hennę zmieszaną z ekstraktami z innych roślin. W zależności od dodanych do niej składników końcowy kolor będzie inny (blond, ciemny brąz).

Wybór koloru
Czerwony jest najczęściej używanym kolorem, ma najmniej używanych dodatków. Jeśli henna jest czysta (przeczytaj etykietę) to jest kompletnie bezpieczna.

Pamiętaj także o tym, że henna nie rozjaśnia włosów tak jak sprzedawane w sklepach farby. Nie przefarbuje Cię z brązu na blond.

Kilka słów przestrogi
Nigdy nie używaj henny na włosy koloryzowane przez inną farbę. Należy odczekać dwa miesiące od farbowania.

Tydzień przed farbowaniem henną użyj oczyszczającego szamponu. Takie szampony do włosów znajdziesz w dobrych drogeriach.

Upewnij się, że kupujesz hennę, która nie zawiera soli metali. Są one szkodliwe. Unikaj także czarnej henny z oznaczeniem PPD, zawiera ona niebezpieczne substancje. Czarna henna zrobiona z indygo jest bezpieczna.

Pielęgnacja włosów po farbowaniu jest równie istotna jak samo farbowanie. Dobre kosmetyki do włosów z ekstraktami roślinnymi to podstawa. Najlepsze są takie, które są wyprodukowane w 100% z naturalnych składników.

1 Komentarz

Zostaw komentarz