Depilacja twarzy u kobiet

Zanim zacznę, oto pierwsza i najważniejsza zasada: golenie twarzy golarką jest najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić! Jest parę dużo lepszych sposobów na skuteczną depilację twarzy. 

Włoski na twarzy pojawiają się najczęściej w okresie dojrzewania u dziewczyn, w większości przypadków są one jasne i prawie niewidoczne. Dopiero w okolicach czterdziestki zaczynają ciemnieć. Jeśli zaczynają się rzucać w oczy to najwyższa pora na depilację.

Włosy najczęściej znajdują się powyżej warg i na brodzie czasami na policzkach. Na szczęście możesz w prosty sposób pozbyć się niechcianego zarostu.

Można skorzystać ze specjalnych kosmetyków dostępnych na receptę, zapobiegają wzrostowi włosków. Niestety, ostatnie badania wykazały, że u połowy kobiet zaprzestanie terapii sprawia, że zarost odrasta mocniejszy, jak w przypadku zwykłego golenia.

Praktycznie pozbawioną wad metodą jest korzystanie z depilację.

Jeśli nie masz czasu na częste zabiegi, spróbuj depilacji woskiem, będziesz miała spokój przez kolejne 6 tygodni. Uważaj tylko, żeby się nie poparzyć.

Elektroliza jest najrzadziej stosowaną metodą. Polega na nakłuwaniu torebek włosa. To kosztowny zabieg, ale gwarantuje co najmniej rok bez zarostu.

1 Komentarz

  • mam 17 lat i zarost na bakach i szyi co mam robić a w maju maM WESELETO TAK OKROPNIE WYGLĄDA A NA KREMY MAM UCZULENIE PLASTRY OKROPNIE BOLĄ

Zostaw komentarz