Trening siłowy na poprawę mieśni

trening siłowyTrening siłowy może sprawić, że rozwiniesz swoją muskulaturę oraz siłę. Wraz z wiekiem mięśnie ulegają osłabieniu. Masz jeszcze czas, aby z tym walczyć! Trening siłowy nie jest taki trudny i czasochłonny jakby mogło się wydawać. Wystarczą 2-3 sesje po 30 minut na tydzień, aby efekty były widoczne!

Widzisz swoich przyjaciół czerpiących przyjemność z ćwiczenia na siłowni. Widzisz również efekty ich pracy nad sobą – pięknie wyrzeźbione mięśnie. Dla Ciebie jest to również w zasięgu ręki!

Trening siłowy polega na podnoszeniu obciążenia, które wywiera presję na mięśniach, aby dostosowały się do nowych warunków. Oto kilka zasad, które należy stosować podczas takiego treningu:

  • Naucz się dobrej techniki. Technika to podstawa w treningu siłowym. Jeśli nie masz pewności jak robi się dane ćwiczenie prawidłowo – zasięgnij rady u trenera fitness.
  • Wykonuj stałą liczbę powtórzeń. Optymalna ilość powtórzeń to 12-15.
  • Zaczynaj powoli. Na samym początku zacznij od mniejszego obciążenia. Stopniowo możesz je zwiększać.
  • Daj sobie czas na odpoczynek. Nie należy ćwiczyć codziennie. W ten sposób nie zbudujesz mięśni. Musisz dać im czas na regenerację i wejście w fazę anaboliczną.

Zgarnij nagrody!
Po jakimś czasie zobaczysz jak wiele osiągnąłeś dzięki swojej pracy nad mięśniami. Bądź usatysfakcjonowany z efektów i niech motywuje Cię to do dalszych ćwiczeń.

Zostaw komentarz