Kosmetyki do opalania

kosmetyki do opalaniaJeśli kiedykolwiek wszedłeś w alejkę z kosmetykami do opalania to z pewnością czułeś się zdezorientowany. Te wszystkie oznaczenia takie jak SPF, UVA, UVB mogą na prawdę namieszać w głowie. Z nami dowiesz się co one oznaczają i jak wybrać idealne kosmetyki dostosowane do potrzeb Twojej skóry.

Wybieranie właściwego współczynnika SPF
SPF to innego jak Sun Protection Factor, czyli współczynnik ochrony przed słońcem. Im większy współczynnik tym większa ochrona przed promieniami UVB. Liczba widniejąca obok SPF oznacza przez ile minut krem chroni przed poparzeniem. Przykładowo: SPF 15 gwarantuje, że przez 15 minut będziesz bezpieczny na słońcu.

The American Academy of Dermatology zaleca noszenie kremu z SPF 15 dla najlepszej ochrony. SPF jest dostępny w poziomach od 2 do 60. Większy współczynnik nie zawsze oznacza większej ochrony. SPF 50 dostarcza tylko 1-2% więcej ochrony, niż SPF 30.

Ochrona UVA i UVB
Promienie UVA są odpowiedzialne za starzenie się skóry pod wpływem słońca. Zbyt długa ekspozycja na promienie UVA może powodować raka skóry.

Promienie UVB są odpowiedzialne za poparzenia i raka skóry.

Najlepiej wybierać kremy chroniące przez zarówno przed promieniowaniem UVA oraz UVB.

Waterproof vs. Water Resistant
Jeśli będziesz używać kosmetyków do opalania i jednocześnie przebywać w wodzie to ich wodoodporność jest bardzo istotna.

Kosmetyki z oznaczeniem “waterproof” są wodoodporne przez 80 minut. Natomiast te z oznaczeniem “water resistant” dostarczają tylko 40 minut ochrony.

Zostaw komentarz