Kosmetyki Avene

kosmetyki AveneW odniesieniu do legendy, termalne wody Avene zostały odkryte przez przypadek około 250 lat temu. Koń należący do Marquis’a de Rocozels cierpiał z powodu chorób skórnych. Nie kierowany przez nikogo udał się w kierunku Montagne Noire w południowo wschodniej Francji. Po piciu z  źródeł termalnych znajdujących się w tym regionie oraz po zanurzeniu się w nich koń wyzdrowiał w ciągu kilku dni.

Po rozniesieniu się opowieści o nagłym ozdrowieniu lokalni lekarze zaczeli doradzać korzystanie z tych wód. Marquis de Rocozel widząc potencjał w tych źródłach wybudował na tym miejscu uzdrowisko. Kilkadziesiąt lat później uzdrowisko zostało oficjalnie uznane przez prezydenta Francji jako ośrodek leczący hydroterapią.

Woda termalna Avene jest podstawą kosmetyków tej firmy. Jest bogata w minerały, aniony, kationy oraz wysoką zawartość magnezu, co wyróżnia ją wśród innych wód termalnych. Producent jest znany z tego, że produkuje kosmetyki wyłącznie o najwyższej jakości i skuteczności. Dzięki właściwościom wody termalnej kosmetyki są doskonałe dla skóry wrażliwej oraz skłonnej do alergii. Firma oferuję także szeroki wachlarz kosmetyków dostosowanych do każdego innego typu skóry. Avene ma w swojej ofercie kosmetyki naturalne (mineralne) do makijażu.

Avene kładzie wysoki nacisk na innowacyjność. Dzięki naukowcom pracującym cały czas nad nowymi rozwiązaniami, kosmetyki Avene są na najwyższym poziomie technologicznym.

Zostaw komentarz