Jedzenie na poprawę nastroju

Zdarza Ci się, że chodzisz poirytowany, gotowy naskoczyć bez powodu na swoich znajomych, rodzinę? Być może powinieneś zmienić swoje nawyki żywieniowe. Jednym z najlepszych sposobów na zapobiegnięcie nagłych zmian nastroju jest zwiększenie spożycia glukozy. Jedzenie słodyczy nie jest dobrym rozwiązaniem na dłuższą metę, jednak jeśli jesteś w podłym nastroju, kostka czekolady Ci pomoże.

Warto zastosować się do poniższych rad dotyczących odżywiania.

Jedz coś co 4-5 godzin. Częste posiłki wspomogą pracę mózgu oraz zapobiegną spadkowi poziomu glukozy we krwi. Nie tylko będziesz w lepszym nastroju, ale także będziesz efektywiej pracować.

Unikaj oczyszczonych węglowodanów. Węglowodany zawarte w pieczywie, krakersach i ryżu spowodują zmęczenie i rozdrażnienie. Żródłem cukru niech będa soki owocowe, dżemy i syropy.

Jedz posiłki bogate w kwasy tłuszczowe omega-3. Kwasy omega-3 sprawią, że Twój mózg będzie pracował na wyższych obrotach oraz poprawią Twoje samopoczucie. Znajdziesz je w tłustych rybach takich jak dorsze, sardynki, makrele. Jeśli nie przepadasz za rybami, możesz użyc suplementów diety zawierających omega-3.

Mieszaj węglowodany z białkami. Ta kombinacja spowoduje spowolnienie uwalniania się glukozy z krwi. Jedz jajka na twardo, kurczaka z rożna, masło orzechowe i pij dużo jogurtu.

Zostaw komentarz