Higiena jamy ustnej

Aby rozpoznać, że higiena jamy ustnej jest poprawna, należy sprawdzić parę rzeczy. Upewnij się, że Twoje zęby są czyste i wolne od resztek jedzenia, dziąsła są różowe i nie powodują bólu ani krwawienia w trakcie szczotkowania, a oddech jest świeży.

Jeśli okaże się, że pojawiają się u Ciebie powyższe problemy, jak najszybciej skontaktuj się z dentystą. Poinformuje Cię o poprawnych metodach higieny jamy ustnej, być może przepisze odpowiednie preparaty.

Hiegiena jamy ustnej jest jednym z Twoich najważniejszych obowiązków związanych ze zdrowiem. Prawidłowe szczotkowanie sprawi, że będziesz wyglądał i czuł się lepiej i znikną problemy z przeżuwaniem pokarmu.

Codzienne dbanie o zęby trwa tylko parę minut, ale zapobiegnie późniejszym konsekwencjom, jest mniej kosztowne i bolesne niż leczenie zepsutych zębów.

Szczotkuj zęby dwa razy dziennie pastą zawierającą fluor, korzystaj z nici dentystycznych, ogranicz słodycze. Uczęszczaj na wizyty kontrolne co pół roku, lepiej leczyć zaniedbania we wczesnych stadiach.

Zostaw komentarz