Dieta grejfrutowa

Dieta grejfrutowa znana jest od dawna, stosowano ją już w latach 30. Znana jest również pod nazwą “dieta Hollywood”. Przetrwała próbę czasu, stosuje się ją do dzisiaj jako skuteczną metodę odchudzania

Sukces diety grejfrutowej polega na “magicznym” składniku tych owoców, który, gdy jest spożywany z białkami, spala szybciej tłuszcz, co pozwala na szybkie zrzucenie wagi. Niestety, porzucenie diety może spowodować efekt jo-jo, ale za to gwarantuje schudnięcie 5-6 kilogramów w ciągu 12 dni.

Posiłki nie są zróżnicowane, opierają się na poniższym planie dnia:

  • Śniadanie. 2 jajka, 2 plastry bekonu, czarna kawa, pół grejfruta.
  • Obiad. Sałatka z dressingiem, tyle mięsa, ile chcesz, pół grejfruta.
  • Kolacja. Zielone warzywa lub sałatka, nieograniczona ilość mięsa lub ryb, pół grejfruta.
  • Przed snem wypij szklankę mleka.

W trakcie diety możesz jeść sałatki, na jakie masz ochotę, tak samo z mięsem (nawet smażenie nie jest zabronione). Pij 2 litry wody dziennie, nie opuszczaj posiłków.

W trakcie diety będziesz przyjmować 800-1000 kalorii każdego dnia. Nie stosuj jej dłużej niż 12 dni, może to być szkodliwe dla Twojego zdrowia. Większość ludzi zrzuci wagę przy spożyciu tak małej ilości kalorii nawet bez jedzenia grejfrutów. Niestety, nie ma żadnego wytłumaczenia na to, w jaki sposób enzymy zawarte w tych owocach wspomagają odchudzanie i dlaczego nie ma ich w innych cytrusach. Nie przeprowadzono żadnych badań mających potwierdzić działanie tych enzymów.

Zostaw komentarz