Czy dieta wysokobiałkowa powoduje utratę wagi?

Dieta wysokobiałkowa to zeszłoroczna rewelacja.  Badacze nie są do końca pewni, dlaczego jest ona taka skuteczna,  ale co do jednego są zgodni: ona działa!

Publikacja w American Journal of Clinical Nutrition opisuje efekty stosowania diety wysokobiałkowej. Zmniejsza poczucie głodu, powoduje znaczną utratę wagi. Z kolei inny raport mówi, że dieta połączona z ćwiczeniami nie tylko obniża poziom tłuszczu, ale także poprawia krążenie krwi.

Dietetycy nie rozumieją, w jaki sposób dieta powoduje zniwelowanie uczucia głodu. Przypuszczają, że podniesiony poziom białka oddziałuje na hormon głodu znajdujący się w mózgu. Dziwny jet też fakt, że im dłużej dieta ta jest stosowana, tym efektywniejsza się staje.

Kilka sposobów na podniesienie poziomu białka w organizmie:

 • weź ze sobą jogurt na siłownię i po skończonych ćwiczeniach delektuj się nim,
 • do śniadania pij mleko zamiast kawy czy herbaty,
 • między posiłkami zagryzaj ser mozzarella,
 • jedz jaja na twardo,
 • jedz musli z mlekiem, niekoniecznie jako pełnoprawny posiłek, może to być przekąska,

Mimo, iż naukowcy nie są pewni, dlaczego dieta wysokobiałkowa jest taka skuteczna, warto jej spróbować. Po prostu zamiast tłustych potraw wybieraj te zawierające dużo białka.

1 Komentarz

 • JA JEDNAK POLECAM I WSKAZUJĘ, NA NAUKOWĄ WIEDZĘ BIOLOGICZNĄ, ROZSĄDEK ORAZ UMIAR:
  Jemy niskotłuszczowo, 0% negatywnych TOKSYN, energetyczne węglowodany wyłącznie do 26% wzrostu, czyli tzw. NISKIE węglowodany.

  POKARMY O WŁAŚCIWYM DOBORZE BIAŁEK, ORAZ CO NIEZMIERNIE ISTOTNE:
  Nie zawierające toksyn spowalniających i zatruwających nasze organizmy. Tabele; Dozwolone oraz Zakazane dopełniają właściwej identyfikacji prawd przyrodniczych.

  TO WŁAŚNIE PRZY PROBLEMACH Z ODŻYWIANIEM, PRZY ZWALCZANIU OTYŁOŚCI, RÓWNIEŻ CUKRZYCY TYPU 2:
  Niezmiernie pomocne są tabele z produktami odpowiednio prozdrowotnie, odchudzająco sklasyfikowanymi wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, tj. IŻ produktu. Skuteczne i warto !! Ostatnie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego. ***

Zostaw komentarz