Antyzmarszczkowy krem do twarzy – jak dokonać wyboru?

kremy-antyzmarszczkoweDermatolodzy i profesjonaliści w opiece nad skórą zgadzają się co do tego, że kobieta nigdy nie jest zbyt młoda, aby dbać o swoją skórę.Podstawową rzeczą zarówno u mężczyzn jak i kobiet, niezależnie od wieku, powinno być noszenie kremu z filtem. Szczególnie jeśli żyją w ciepłym i słonecznym miejscu. Słońce niszczy skórę i sprawia, że wcześniej się starzeje, traci elastyczność i powoduje zwiększenie się linii mimicznych oraz zmarszczek. Wiele kremów nawilżających ma w tej chwili filtr SPF 15. Wybierając krem nawilżający z filtrem wybierasz walkę z przedwczesnym starzeniem oraz rakiem skóry.

Obok podstawowych kosmetyków do pielęgnacji dostępna jest również cała gama innych produktów: krem na noc, krem pod oczy, maski, żele i wiele innych.Wiele z tych produktów posiada w sobie składniki przeciwdziałające starzeniu się skóry.Zawierają naturalne ekstrakty, kompleksy witamin oraz inne składniki, które skutecznie opóźniają starzenie. Jak nawigować, aby znaleźć odpowiedni dla siebie środek?

Należy zacząć od zdeterminowania jaki efekt chcemy osiągnąc. Młoda kobieta z brakiem widocznych oznak starzenia się skóry potrzebuje tylko kremu z filtrem oraz prostych produktów nawilżających i pielęgnujących skórę. Potrzeby tej kobiety mogą być zaspokojone niedrogimi kremami dostępnymi w każdej drogerii.

Kobieta w średnim wieku ma zupełnie inne potrzeby, niż ta młodsza. Jej skóra wiodczeje,traci nawilżenie oraz pojawiają się zmarszczki. Ta kobieta będzie szukać produktów przeciwdziałających starzeniu, uzupełniających nawilżenie oraz działających na głębokie zmarszczki. Kobiety w średnim wieku muszą same znaleść produkt który najlepiej działa na ich skórę metodą prób i błędów.

Najdroższe produkty nie zawsze są tymi najlepszymi. Najlepszą drogą na sprawdzenie dostępnych środków jest samodzielne zrobienie badań. Wyszukaj w internecie dokumentów świadczących o klinicznych testach produktów. Szukaj zdjęć prezentujących efekty “przed” i “po” terapii. Możesz również wspierać się opiniami innych klientów, którzy używali danego środka. W ten sposób doskonasz najlepszego możliwego wyboru.

No i chyba najważniejsze: zawsze stosuj się do instrukcji stosowania! Wiele produktów np. krem na zmarszczki, zawiera kwasy owocowe, które w większych ilościach niż wskazane mogą podrażniać skórę.

Zostaw komentarz