10 powodów, dla których warto rozpocząć ćwiczenia aerobowe.

BieganieNiezależnie od wieku, płci, wagi czy kondycji – ćwiczenia aerobowe są dla Ciebie! Zobacz dlaczego tak jest i przygotuj się do ruchu! Co najmniej 30 minut jakiejkolwiek aktywności aerobowej tj. biegania, chodzenia, jazdy na rowerze czy pływania – pozytywnie wpływ na zdrowie oraz pomaga żyć dłużej.

Jak ćwiczenia aerobowe wpływają na organizm
Podczas aktywności aerobowej większa część mięśni ud, ramion i pleców jest w ciągłym ruchu. Zobaczysz bardzo szybko jak Twoje ciało na to reaguje.

Twój oddech stanie się szybszy i głębszy, aby zapewnić dopływ większej ilości tlenu do płuc. Twoje serce zacznie bić szybciej, co zapewni większy dopływ krwi do mięśni i płuc. Krew dostarczy do nich niezbędny tlen dzięki małym naczyniom krwionośnym umieszczonym w każdej części Twojego ciała. W wyniku tego wszystkiego Twoje ciało uwolni endorfiny co jest naturalnym środkiem przeciwbólowym, a jednocześnie sprawia, że człowiek jest szczęśliwy.

Co ćwiczenia aerobowe mogą zrobić dla Twojego zdrowia
Niezależnie od tego kim jesteś i ile masz lat – ćwiczenia aerobowe mogą uczynić dużo dobrego w Twoim życiu. Przekonaj się jak wiele dobrego mogą dokonać!

1. Zbędne kilogramy precz! Zdrowa dieta oraz ćwiczenia fizyczne pozwolą Ci zrzucić zbędne kilogramy oraz utrzymać wagę.

2. Zwiększy się Twoja wydolność.

3. Zmniejszy się ryzyko infekcji wirusowej. Ćwiczenia aerobowe sprawią, że Twoja odporność wzrośnie.

4. Zmniejszy się ryzyko zachorowań na różne choroby. Dzięki ćwiczeniom unikniesz otyłości, chorób serca, nadciśnienia, zawału oraz kilku rodzajów raka.

5. Wzmocni Twoje serce. Dzięki ćwiczeniom Twoje serce będzie bardziej efektywne.

6. Oczyści Twoje tętnice. Ćwiczenia zmniejszają poziom cholesterolu.

7. Polepszy Ci się humor.

8. Pozostaniesz aktywny i niezależny do późnej starości.

Zaczynaj powoli
Pamiętaj, aby na samym początku nie forsować zbytnio swojego organizmu. Musi się on powoli przystosować do nowej sytuacji. Z czasem zwiększaj ilość czasu poświęcanego na ćwiczenia.

2 komentarze

  • Miało być 10, jest 8 😉

    Dodam od siebie:
    Jestem cukrzykiem – aktywność fizyczna pomaga mi regulować cukier we krwi.

    No i z tego co zauważyłem kondycja skóry… brak zmian potrądzikowych.

Zostaw komentarz