Trądzik – leczenie naturalne

trądzik

Trądzik może wprawiać w zawstydzenie i zakłopotanie. To chyba jedna z najbardziej uciążliwych dolegliwości tego typu. W walce z trądzikiem może pomóc dermatolog, tabletki na trądzik lub metody naturalne. Dzisiaj omówimy te ostatnie. Czy wiedziałeś, że leczenie naturalne może być równie skuteczne jak leczenie farmakologiczne?

Poniżej prezentujemy Ci kilka naturalnych sposobów, które możesz możesz wypróbować w domu. Te sposoby na trądzik są efektywne i bezpieczne dla Ciebie.

Stosuj maseczkę z miodu raz lub dwa razy w tygodniu. Miód ma naturalne właściwości antybakteryjne i dodatkowo działa kojąco na podrażnienia skóry.

Myj twarz dwa razy dziennie mydełkiem na trądzik. Na rynku są dostępne specjalne mydełka antybakteryjne stworzone z naturalnych składników. Myj nimi twarz, a szybko zobaczysz efekty.

Zabierz włosy z twarzy. Jeśli masz długie włosy, które opadają na twarz to musisz je odgarnąć. Włosy wzmagają produkcję sebum w skórze i przez to mogą wywoływać większe skupiska trądziku.

Dostarczaj witaminy do organizmu. Witaminy są nie tylko korzystne w leczeniu trądziku, ale również wspomagają zdrowie całego organizmu.

Uwzględnij chrom w swojej diecie. Chrom pomaga w szybkim gojeniu się pryszczy oraz zapobiega pojawianiu się ich w przyszłości.

Jedz marchewki. Marchewki zawierają beta karoten, który korzystnie wpływa na zdrowie skóry oraz wzmacnia jej strukturę. Dodatkowo zmniejsza produkcję sebum.

Unikaj noszenia makijażu. Makijaż może blokować pory, co nie wpływa korzystnie na terapię trądziku.

Pij 8 szklanek wody dziennie. Woda jest ważna dla organizmu, ponieważ bierze udział w prawie każdym jego procesie. Dodatkowo oczyszcza i wzmacnia.

Posiadaj czystą pościel. W nocy również zachodzi produkcja sebum, które wnika w Twoją pościel. Upewnij się, że pierzesz ją wystarczająco często.

Nie wyciskaj pryszczy i wągrów. Takie działania tylko pogarszają stan trądziku. Unikaj tego, lepiej niech Twój organizm sam sobie z tym poradzi.

A Ty masz jakiś sposób na trądzik? Czuj się swobodnie, aby komentować i dzielić sie tym z innymi!

4 komentarze

  • Ja jakiś czas temu stosowałam drożdże, ale większej poprawy nie widziałam. Potem stosowałam maść cynkową i właściwie stosuję ją do tej pory, ale różnie z jej skuteczością bywa. Trafiłam przypadkiem na http://DomoweSposobyNaTradzik.pl/. to Rankig środków na trądzik. I zastanawiam się nad nr 2. Czy ktoś już stosował ten preparat?

    • Nasty, na pewno masz wiele frajdy przy jej przygotowaniu…poszukujesz materiału na chodnikach, czy posiadasz własnego psa, wspomnianego jamnika i używasz go do wspomnianego celu? Czy przy okazji podajesz mu jakieś specjalne karmy, by wspomniana maseczka lepiej działała?
      Proponuję opatentować. Choć z drugiej strony naśladowców raczej nie masz co szukać…zwłaszcza na tym blogu. Pozdrawiam

  • Na trądzik najlepsze jest Acnezine. Żaden inny preparat nie pomógł mi tak w walce z trądzikiem jak Acnezine. Zwłaszcza odpowiada mi krem, bo mam wrażenie, że to dzięki niemu zestaw jest tak skuteczny. Na trądzik niczego lepszego w Polsce nie znajdziecie.

Zostaw komentarz