Tabletki na cellulit – fakt czy fikcja?

cellulitCzy nie wspaniale byłoby zażyć tabletkę i zapomnieć o cellulicie? Otóż od około 10 lat takie tabletki są szeroko dostępne na rynku. Opinie, co do skuteczności działania tego typu produktów są jednak podzielone. Jedna grupa twierdzi, że cellulit znika jak za dotknięciem magicznej różdżki, a druga czuje się oszukana.

Sklepy oferują również produkty typu krem na cellulit lub maseczka na cellulit, więc na tle tego tabletki antycellulitowe nie wydają się niczym nierealnym.

Na samym początku należy się parę słów wyjaśnienia – czym jest cellulit? Cellulit jest kojarzony najczęściej z małymi grudkami pod skórą, które sprawiają, że skóra wygląda jak skórka pomarańczy. Cellulit potrafi skutecznie zmniejszyć samoocenę i dlatego jest postrzegany, jako śmiertelny wróg.

Tworzenie się cellulitu ma ścisły związek z tym jak żyjemy i jaką mamy dietę. Większa ilość tkanki tłuszczowej może zwiększyć produkcję cellulitu. Istotną rolę gra tu również gospodarka hormonalna organizmu. Dlatego dla tych, którzy potrzebują szybkiej poprawy tabletki mogą wydawać się idealnym rozwiązaniem – lepszym nawet niż krem antycellulitowy.

Tabletki jednak mogą przy dłuższym stosowaniu spowodować u niektórych efekty uboczne. Są to między innymi: bóle głowy, reakcje alergiczne skóry czy nudności. Długotrwałe stosowanie może doprowadzić także do uszkodzenia wątroby.

Nie można odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie czy tabletki na cellulit działają. Obojętnie jaki sposób na usuwanie cellulitu wybierzesz to pamiętaj, że z niczym nie można przesadzać. Zachowaj umiar, zażywaj dużo ruchu i miej zdrową dietę, a na pewno poradzisz sobie z cellulitem.

Zostaw komentarz