Kilka porad na temat naturalnych kosmetyków

naturalne kosmetykiCzytasz ten artykuł prawdopodobnie dlatego, że przeraża Cie ilość chemikaliów, które Cię otaczają. Coraz więcej kosmetyków jest robionych z samej chemii, chociaż dobrze wiadomo, że nie jest to zbyt korzystne. Wyobraź sobie ile złych substancji wnika w Twoje ciało na przykład przy farbowaniu włosów. Jeśli masz tego dość to mamy dobrą wiadomość – na szczęście są też naturalne kosmetyki!

1. Naturalne farby do włosów
Nie jest udowodnione, że produkty koloryzujące włosy mogą Ci zagrozić. Ale to nie znaczy, że tak nie jest. Aby być spokojna o zdrowie skóry swojej głowy powinnaś używać produktów naturalnych, które nie zawierają amoniaku. Jest to dobra alternatywa dla tradycyjnych farb do włosów

2. Naturalny wosk do depilacji
Jeśli depilujesz swoje ciało woskiem to jest to punkt skierowany do Ciebie. Powinnaś wybierać taki wosk, który nie zawiera parafiny. Jest tak samo skuteczny a korzystniej działa na Twoją skórę.

3. Naturalne dezodoranty i antyperspiranty
Tradycyjne antyperspiranty zawierają związki aluminium. Nie udowodniono jeszcze, aby miało to zły wpływ, ale niektórzy twierdzą, że aluminium łączy się z choroba Alzheimera. Ciągle jest to badane, ale jeśli nie chcesz się o to martwić to upewnij się, że masz naturalne kosmetyki w swojej kosmetyczce.

4. Naturalne produkty do pielęgnacji twarzy
Naturalne produkty do mycia i pielęgnacji twarzy są bardzo dobre dla zdrowia Twojej skóry. Są bogate w wyciągi z ziół oraz roślin i możesz być pewna, że zawierają tylko sprawdzone składniki oraz nie zawierają syntetyków oraz chemii.

5. Organiczne produkty do kąpieli
Zainwestuj w naturalne produkty, których będziesz używać w trakcie kąpieli. Dzięki nim Twoja skóra będzie zdrowa oraz doskonale nawilżona. Takie produkty w większości przypadków są bogate w naturalne wyciągi z roślin. Dzięki temu możesz być pewna, że Twoja skóra jest w dobrych rękach.

6. Naturalne zmywacze do paznokci
Czułaś na pewno wiele razy jak pachną tradycyjne zmywacze do paznokci. Na pewno nie są dobre dla Twojego zdrowia. Sklepy z naturalnymi kosmetykami oferują organiczne zamienniki tradycyjnych zmywaczy do paznokci. Z pewnością są one bardziej korzystne dla Ciebie.

Zostaw komentarz