Depilacja woskiem

depilacjaJedną z metod usuwania zbędnych włosków jest depilacja woskiem. Jest to jedna z popularniejszych metod, ponieważ jest tania, prosta (można ją wykonać w domu) i nie trzeba jej robić zbyt często. Poniższe odpowiedzi na najczęsciej zadawane pytania dotyczące depilacji woskiem rozwieją Twoje wszelkie wątpliwości na jej temat.

Jak działa depilacja woskiem?
Depilacja woskiem odbywa się poprzez nałożenie cienkiej warstwy wosku na skórę, przyłożenie paska i następnie oderwania go zdecydowanym ruchem.

Jaka jest różnica między depilacją ciepłym woskiem, a zimnym woskiem?
Dobry wosk aplikowany na gorąco topi się w temperaturze ciała. W ten sposób może być idealnie rozprowadzony na skórze.

Depilacja zimnym woskiem odbywa się poprzez przyklejenie plastra z nałożonym na niego woskiem. Plastry te są prostsze w użyciu, ponieważ wymagają tylko przyklejenia na skórę i szybkiego oderwania.

Jaki wpływ ma depilacja woskiem na skórę?
Depilacja woskiem oprócz zbędnych włosków usuwa także martwe komórki skóry, w wyniku czego po zabiegu skóra staje się gładsza. Niektóre osoby mogą doświadczyć zaczerwienienia i podrażnienia skóry, które ustępuje po kilku godzinach.

Czy są jakieś przeciwskazania zdrowotne co do używania tej metody depilacji?
Niektórzy lekarze odradzają depilacji woskiem osobom chorym na cukrzycę oraz tym, którzy mają słabą cyrkulację krwi oraz żylaki.

Nie należy u żywać wosku na żylaki, poparzenia, sutki, rany, pryszcze oraz na skórę, która jest w jakikolwiek sposób podrażniona. Przed zabiegiem należy wykonać test na małym kawałku skóry i zobaczyć czy nie ma reakcji alergicznej.

Na jakie części ciała można stosować depilację woskiem?
Depilacji woskiem stosuje się głownie do usuwania włosków z nóg. Depilacja brwi oraz depilacja intymna (tzw. depilacja bikini) również może być wykonana poprzez zabieg z użyciem wosku.

Po jakim czasie włoski odrastają?
W zależności od osoby włoski odrastają w okresie od 3 do 8 tygodni.

Jak można zredukować dyskomfort towarzyszący depilacji woskiem?
Po oderwaniu plastra szybko uciśnij depilowane miejsce. Dobrym sposobem jest również przyłożenie woreczka z lodem, ponieważ dzięki temu ból zniknie i zmniejszą się podrażnienia spowodowane depilacją.

Zostaw komentarz