Depilacja okolic bikini

Depilacja miejsc intymnych nie jest już tylko kwestią mody ale i również higieny osobistej. Większość mężczyzn i kobiet usuwa włosy z okolic bikini, aby zapobiec chorobom przenoszonym drogą płciową. Dzięki temu artykułowi dowiesz się jak usprawnić usuwanie włosów z miejsc intymnych. Znajdziesz w nim rady na temat kilku sposobów depilacji.

Depilacja na mokro
Depilacja przy użyciu maszynki do golenia i pianki jest czasochłonna i należy bardzo uważać, aby się nie zaciąć.

Krok 1. Skróć swoje włosy
Aby usprawnić i ułatwić cały proces golenia, skróć swoje włosy w okolicach bikini. Wtedy maszynka łatwiej sobie z nimi poradzi.

Krok 2.  Zmiękcz je
Weź długi prysznic lub gorącą kąpiel, aby nawilżyć i zmiękczyć włosy. Im bardziej miękkie się zrobią tym łatwiej je usuniesz.

Krok 3. Pokryj pianą
Nigdy nie próbuj się golić bez użycia pianki. Może to wywołać ekstremalny dyskomfort i podrażnienia. Niektórzy mogą mieć alergię na produkty do golenia, więc wybierz piankę lub żel mądrze.

Krok 4. Zacznij golenie
1. Zacznij depilacje od golenia zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Następnie możesz spróbować w drugą stronę lecz pamiętaj, że może to wywołać u niektórych podrażnienia.

2. Nie próbuj golić tej samej okolicy po kilka razy, ponieważ spowodujesz w ten sposób zaczerwienienie i podrażnienie skóry.

Krok 5. Złuszczanie
Delikatnie usuń martwy naskórek przy pomocy gąbki i mydła lub płynu pod prysznic, którego używasz na co dzień.

Krok 6. Nawilżanie
Nawilż okolice, które były depilowane balsamem do ciała. Możesz również użyć oliwki dla dzieci. Unikaj balsamów, które mają kolor i zapach, ponieważ mogą spowodować podrażnienia. Nie używaj produktów zawierających talk.

Depilacja przy pomocy maszynki elektrycznej

Krok 1. Skróć włoski
Tak jak podczas golenia zwykłą maszynką należy najpierw skrócić włoski, aby nie były za długie.

Krok 2. Zmiękcz je
1. Weź długi prysznic lub gorącą kąpiel. Zmiękczy to włosy i depilacja będzie łatwa.

2. Wysusz miejsce które będzie depilowane. Skóra musi być całkowicie sucha przed goleniem.

Krok 3. Zacznij golenie
Rozpocznij usuwanie włosów przy pomocy maszynki. Do golenia wybierz maszynkę dobrej i cenionej marki, będziesz mieć pewność, że nie pozostawi podrażnień.

Krok 4. Złuszczanie

Delikatnie usuń martwy naskórek przy pomocy gąbki i mydła lub płynu pod prysznic, którego używasz na co dzień.

Krok 5. Nawilżanie
Nawilż okolice, które były depilowane balsamem do ciała. Możesz również użyć oliwki dla dzieci. Unikaj balsamów, które mają kolor i zapach ponieważ mogą spowodować podrażnienia. Nie używaj produktów zawierających talk.

Krok 6. Codzienna pielęgnacja
1. Myj się codziennie usuwając niechciane zanieczyszczenia. Nawilżaj codziennie okolice intymne, aby uniknąć podrażnień.

2. Depiluj się przynajmniej raz w tygodniu, aby uniknąć dyskomfortu. Staraj się nosić bawełnianą bieliznę i nie przylegającą mocno do ciała odzież.

Jeśli te dwa sposoby nie trafiły w Twoje gusta, zawsze możesz spróbować innych. Krem do depilacji będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Możesz również spróbować depilacji woskiem lub laserem.

2 komentarze

Zostaw komentarz