Depilacja cukrowa – nasz przepis

Zobacz najskuteczniejsze kosmetyki i urządzenia do depilacji

Na pewno wielu z Was ma pewne pojęcie czym jest depilacja cukrowa. Jest to sposób, który wymaga użycia tylko pasty cukrowej. Nie wymaga podgrzewania, ani użycia pasków. Przy pomocy pasty może być wykonywana depilacja nóg, depilacja intymna, jak i depilacja u mężczyzn. Pastę cukrową można kupić lub zrobić szybko i łatwo w domu. Dzięki nam dowiesz się jak.

Aby wykonać pastę będą nam potrzebne:

  • 2 szklanki cukru
  • 1/4 szklanki soku z cytryny
  • 1/4 szklanki wody

Połącz wszystkie składniki i podgrzej na średnim ogniu, często mieszając. Po kilku minutach zmniejsz ogień i mieszaj dalej, aż uzyskasz bogaty bursztynowy kolor.

Zdejmij rondelek z ognia i poczekaj aż bąbelki się uspokoją i będziesz mieć dobry widok na kolor. Kiedy pasta jest dobrze wykonana powinna mieć ładny cytrynowy zapach.

Przenieś pastę do pojemniczka i pozwól jej częściowo wystygnąć (około 15 minut)

Ważne jest, aby mikstura była podgrzewana wcześniej wystarczająco długo. Jeśli tak nie będzie, to mogą wystąpić problemy, ponieważ będzie się lepić i nie nadawać do użycia.

Pasta do depilacji gotowa! Przelej ją do pojemnika z zamknięciem. Pasty należy używać kiedy już wystygnie do końca.

depilacja cukrowa

Aplikacja na skórę

Nakładanie pasty jest bardzo proste. Wygląda to podobnie jak w przypadku pasków z woskiem.

Wyjmij z pojemnika niewielki kawałek pasty (trzeba użyć trochę siły, aby to zrobić). Rozgnieć ją lekko w rękach, aby się podgrzała. Nie musisz tego robić jakoś specjalnie długo i starannie.

Uformuj z pasty owalny kształt, który będzie miał odpowiednią grubość. Następnie nałóż ją na miejsce, które ma być depilowane. Po chwili oderwij zdecydowanym ruchem. Gotowe!

Pamiętaj, że depilacja bikini i depilacja brwi również może być wykonywana przy pomocy tej pasty.

42 komentarze

Zostaw komentarz