Ćwiczenia odchudzające – 7 skutecznych i łatwych porad

Wiadomo nie od dziś, że skuteczne odchudzanie jest bardzo utrudnione bez wysiłku fizycznego. Dopiero z mądrze dobranym programem ćwiczeń można zdziałać cuda ze swoją wagą. Dzisiaj dowiesz się jak ćwiczyć, aby było to efektywne. Przedstawimy Ci 7 porad oraz ćwiczeń, które są skuteczne i angażują wszystkie grupy mięśni.

1. Chodzenie
Każdy program ćwiczeń powinien zawierać elementy działające dobrze na serce i spalające tłuszcz. Doskonały ćwiczeniem, które zawiera w sobie te dwa elementy jest właśnie chodzenie. W dodatku nie potrzebujesz do tego żadnego dodatkowego ekwipunku, oprócz dobrych butów.

Podczas godzinnego szybszego spaceru można spalić do 500 kalorii. Oczywiście należy zaczynać stopniowo. Zacznij od 10 minutowego szybkiego spaceru i codziennie zwiększaj tę ilość o 5 minut.

2. Trening interwałowy
Obojętnie jaki jest poziom Twojego zaawansowania, trening interwałowy poprawi Twoją wydolność i pomoże zrzucić wagę.

Trening interwałowy polega na tym, że w trakcie treningu należy zwiększyć jego intensywność na 1-2 minuty po czym zrobić przerwę.

3. Przysiady
Eksperci twierdzą, że trening siłowy to podstawa. Buduje on mięśnie, które są pożądane podczas treningu fitness. Trening siłowy powinien zakładać pracę wielu grup mięśni. Doskonałym przykładem ćwiczenia są przysiady. Działają na kilka grup mięśni oraz doskonale je rozwijają.

Aby nabrać nawyku prawidłowej postawy podczas robienia przysiadów, wspomóż się najpierw krzesłem. Po kilkunastu uderzeniach pośladkami o krzesło nauczysz się jak należy robić przysiady w sposób prawidłowy.

4. Wypady
Tak samo jak przysiady, robienie wypadów rozwija główne mięśnie dolnej części ciała.

Oto prawidłowy sposób ich wykonywania: zrób duży krok do przodu utrzymując normalną pozycję kręgosłupa, zegnij kolano pod kątem 90 stopni, przytrzymaj chwilę, a następnie powtórz to samo z drugą nogą.

5. Pompki
Dobrze wykonywane pompki rozwijają takie mięśnie jak: mięśnie klatki piersiowej, triceps oraz mięśnie ramion.

Pompki wykonywane w prawidłowy sposób powinny wyglądać następująco: połóż ręce odrobinę szerzej niż szerokość barków, dolną część ciała opieraj na kolanach lub palcach. Następnie zegnij ramiona w łokciach próbująć wyrównać kąt tworzony względem ziemi przez nogi i ramiona.

6. Brzuszki
Brzuszki są ćwiczeniem, które pracuje nad mięśniami brzucha. Niestety mit, który mówi o tym, że spalany jest tłuszcz na brzuchu poprzez ćwiczenie tego typu jest nieprawdą.

Aby wykonać je prawidłowo usiądź na podłodze, połóż ręce z tyłu głowy, a następnie odchyl się do tylu. Czując jak mięsnie się napinają, powoli powróć do pozycji wyjściowej.

7. Podciąganie hantelków w opadzie
Stajemy nad hantlami w rozkroku na szerokość barków, pochylamy tułów do pozycji prawie równoległej do podłoża. Uginamy lekko kolana przez cały okres ćwiczenia, a następnie chwytamy hantle i podciągamy je do brzucha, nie prostując tułowia. Druga wersja ćwiczenia zakłada podciąganie do klatki piersiowej.

Pamiętaj, że ćwiczenia na odchudzanie muszą być wykonywane z umiarem. Nie należy przemęczać się na samym początku treningu i zwiększać jego intensywność dopiero z czasem. Zanim zaczniesz program treningowy, skontaktuj się ze specjalistą, aby sprawdzić czy nie masz przeciwskazań do treningu. Pamiętaj również, że sama dieta odchudzająca bez ćwiczeń ma mniejsze efekty i jest większe prawdopodobieństwo powrotu do starej wagi.

6 komentarzy

Zostaw komentarz