Blizny po trądziku

Trądzik młodzieńczy lub trądzik pospolity to podwójny problem. Nie dość, że czyni naszą skórę mniej idealną to w dodatku po wyleczeniu może zostawiać blizny, które przypominają o nim przez całe życie. Nie jest to odosobniony problem ponieważ w większości przypadków takie blizny się pojawiają.

Blizny potrądzikowe jest to naturalna reakcja organizmu. Problem zaczyna się kiedy gruczoły łojowe produkują olej, który metabolizują bakterie trądzikowe. Powoduje to podrażnienie skóry i gromadzenie się sebum w porach skóry. Olej je zatyka i ciało traktuje go wtedy jako obcy obiekt. W późniejszym etapie podrażnienie dostaje się do głębszych warstw skóry. Efektem końcowym są właśnie blizny potrądzikowe.

Leczenie blizn po trądziku może być szybkie i skuteczne. Jako, że trądzik to dosyć pospolita choroba – istnieje wiele metod na szybkie pozbycie się blizn potrądzikowych. Są to między innymi: usuwanie laserowe, peeling czy mikrodermabrazja.

Wyboru lekarza, który wykona zabieg usuwania blizn dokonaj mądrze. Wspomóż się opiniami na jego temat. Możesz je uzyskać pytając przyjaciół lub szukając na forach internetowych. Doświadczony specjalista zapewni Ci najlepszą skuteczność.

Pamiętaj, że najlepszą metodą na blizny po trądziku jest jego skuteczne leczenie i zapobieganie nawrotom.

1 Komentarz

  • a w jakiej canie jest laserowe usuwanie blizn???? ja mam troche na plecach blizn potrądzikowych na twarzy parwie wogole. a jak sądzicie czy żel silikonowy jest dobry ? i mi pomoze? proszę pomóżcie

Zostaw komentarz