Bezsenność kosztuje miliardy na straconej produktywności

bezsennoscBezsenne noce kosztują Quebec, prowincję Kanady o 7 milionowej populacji aż 6,5 miliarda dolarów! Bez wątpienia można sobie wyobrazić ile tracą na produktywności całe Stany Zjednoczone – a to wszystko spowodowane przez problemy ze snem. Nieleczona bezsenność może prowadzić do wielu poważniejszych chorób i należy o tym pamiętać.

Większość ludzi nie chce rozmawiać o tym, co się dzieje w ich prywatnych sypialniach. Dotyczy to również bezsenności. A przewlekła bezsenność może być zdiagnozowana tylko wtedy, kiedy lekarz wykluczy problemy takie jak depresja czy niepokoje. Przewlekłą bezsenność powinno się leczyć farmakologicznie, ponieważ występuje ona pomimo kłopotów psychicznych.

Kanadyjskie badania mówią o tym, że aż 5 miliardów dolarów z utraconych 6,5 – jest traconych przez pracowników, którzy przez problemy ze snem nie przychodzą do pracy.

Naukowcy twierdzą, że aż 10 procent populacji cierpi na przewlekłą bezsenność a 30 procent miało kiedyś jakiekolwiek problemy ze snem.

Całkowite koszty bezsenności to: 191.2 milionów $ na wizyty u lekarza, 36.6 milionów na transport na te wizyty, 16.5 milionów $ na leki, 1,8 milionów $ na niekonwencjonalne leczenie oraz 339.8 milionów $ na alkohol używany, jako rozwiązanie dla bezsenności.

Jeśli masz kłopoty z bezsennością powinieneś jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Pomoże Ci on poradzić sobie z problemami i jeśli to Ci nie pomoże to przepisze Ci leki. Bezsenność nie jest problemem, którego powinno się wstydzić. Większość populacji przez to przechodzi i powinniśmy zacząć traktować to jak dolegliwość równorzędną grypie czy przeziębieniu.

1 Komentarz

  • Można mówić o stratach, można mówić o liczbach, można mówić o pieniądzach, lecz trzeba pamiętać, że za tym wszystkim kryje się ludzkie cierpienie wynikające z bezsenności.

Zostaw komentarz