7 potraw na męską płodność

płodnośćEksperci twierdzą, że ponad połowa kłopotów z płodnością wśród par jest spowodowanych przez bezpłodność mężczyzn. Wykluczając inne czynniki (niezależne od nas, takie jak wady genetyczne itp.) przez, które mężczyźni są bezpłodni, najlepszą metodą na to, aby aktywnie dbać o swoją płodność jest prawidłowa dieta.

Dr. Keith-Thomas Ayoob twierdzi, że mężczyźni powinni się skupić na diecie dobrej dla serca i naczyń krwionośnych. Należy zadbać o to, aby krew mogła swobodnie przepływać przez wszystkie naczynia krwionośne. Poniżej przedstawimy Ci kilka rodzajów jedzenia, które zwiększą Twoją płodność i zadbają o układ krwionośny.

Łosoś
Łosoś jest wręcz “naładowany” kwasami omega 3. Jest to doskonała ryba dla osób dbających o zdrowie. Ponadto kwasy omega 3 zmniejszają poziom cholesterolu, przez co doskonale chronią układ krwionośny. Dodatkowo łosoś zawiera dużo białka i podnosi poziom energii w organizmie co korzystnie wpływa na kondycję Twojej płodności.

Arbuz
Doktor Ayoob poleca arbuzy ponieważ są bogate w potas, przez co dbają o układ krwionośny – a w efekcie daje to zdrowsze nasienie. Arbuz dodatkowo zawiera ważne dla zdrowia przeciwutleniacze.

Pomidory
Pomidor tak jak arbuz i inne czerwone zawiera likopen – przeciwutleniacz. Likopen oprócz swoich właściwości antyoksydacyjnych doskonale dba o zdrowie prostaty. Niektóre źródła podają, że również chroni przed rakiem prostaty.

Nisko tłuszczowe mleko i jogurt
Mleko i jogurty zawierają wysokie poziomy wapna i potasu. Oba związki zmniejszają ciśnienie krwi i pomagają jej swobodnie przepływać. Dzięki tym właściwościom hasło “pij mleko – będziesz wielki” nabiera całkiem nowego znaczenia.

Jagody
Jagody są doskonałym źródłem przeciwutleniaczy. Możesz używać różnych owoców z tej grupy: mogą to być truskawki, borówki czy maliny. Przeciwutleniacze zawarte w tych owocach chronią Twoje tętnice przez co doskonale wpływają na płodność.

Fasola
Fasola jest doskonała dla Twojego serca. Dodatkowo jest to istny magazyn z minerałami i witaminami. Fasola pomaga zmniejszać cholesterol oraz obniża ciśnienie krwi. Nie chcemy wywołać u Ciebie rewelacji żołądkowych, więc pamiętaj, że jeden kubek fasoli dziennie wystarczy.

Owies
Owies doskonale zmniejsza poziom cholesterolu, co jest pożądanym działaniem, kiedy chcesz zadbać o swoją płodność.

Doktor Ayoob mówi również o jedzeniu którego powinieneś unikać jeśli chcesz mieć fantastyczną formę. Doktor twierdzi, że wszystko powyżej dwóch szklanek alkoholu może źle wpłynąć na Twoją kondycję. Pamiętaj, że picie alkoholu w dużych ilościach zwiększa ciśnienie krwi. Musisz uważać także, aby nie jeść zbyt dużo czerwonego mięsa.

Stosowanie tych rad powinno wejść Ci w nawyk i powinieneś zmienić swoją dietę od zaraz. Dbanie o swoją płodność powinno stać się częścią codziennej rutyny! Pamiętaj, że dieta to nie wszystko – bez ćwiczeń Twoje ciało nie będzie tak sprawne jakbyś chciał.

1 Komentarz

Zostaw komentarz