6 poważnych objawów problemów zdrowotnych

objawy-chorobTwój organizm jest skonstruowany w taki specyficzny sposób, że wysyła Ci sygnały, kiedy jego zdrowie jest zagrożone. Na szczęście niektóre z nich takie jak na przykład ból głowy mogą sygnalizować jedynie to, że masz problemy ze snem, przyjąłeś za dużą dawkę kofeiny lub narażasz się na zbyt duży stres. Jednak może zdarzyć się sytuacja, że bardzo mocny, najgorszy w całym życiu ból głowy może świadczyć o wylewie krwi do mózgu i tylko szybka reakcja może uratować Ci życie.

Z tego artykułu dowiesz się o 6 najbardziej istotnych objawach, które świadczą o tym, że coś złego dzieje się w Twoim organizmie.

1. Odrętwienie rąk i nóg, paraliż jednej strony ciała, kłopoty z mówieniem, podwójne widzenie, słabość.
Może to świadczyć o poważnych kłopotach z mózgiem i układem nerwowym. Może to być spowodowane poprzez zatkanie się któregoś z naczyń krwionośnych odpowiedzialnego za dostarczanie krwi i przez to także tlenu do mózgu. Szybka reakcja pozwoli zapobiec uszkodzeniu mózgu.

2. Ból w klatce piersiowej lub dyskomfort (może występować ból w ramieniu, żuchwie lub karku), krótki oddech, uczucie jakby zaraz miało się zemdleć, zimny pot, wymioty.
Są to objawy ataku serca, potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Aby doczekać do przyjazdu ambulansu należy wywołać u siebie kaszel i nie ustawać w kasłaniu.

Nie u każdego może występować ból w klatce piersiowej. Niektórzy ludzie, szczególnie starsze kobiety chorujące na cukrzycę mają “bezbolesne” ataki serca. Należy więc uważnie “wsłuchiwać się” w reakcje swojego ciała – to może uratować Ci życie.

3. Wrażliwość i ból w tylnej części niższej partii nogi, ból w klatce piersiowej, skrócenie oddechu, kasłanie krwią.
Może być to sygnał o zakrzepach utworzonych w naczyniach krwionośnych w nogach. Powstają one w wyniku długiego siedzenia w jednej pozycji, na przykład w czasie długiej podróży. Nie należy tego lekceważyć, ponieważ oderwanie się zakrzepu i jego podróż przez układ krwionośny może spowodować atak serca.

4. Obecność krwi w moczu.
Należy być wrażliwym na tego typu symptomy, nawet jeśli oddawanie moczu nie powoduje bólu. Może być to oznaka raka nerek, moczowodu lub prostaty. W takiej sytuacji nie należy mieć podejścia typu “zobaczymy jak to się rozwinie”, ponieważ tylko szybka reakcja może prowadzić to wyleczenia choroby.

5. Objawy astmy, które nie ustają lub się pogarszają.
Ataki astmy objawiają się sapaniem i trudnością w oddychaniu. Nie leczone mogą prowadzić do uszkodzenia płuc lub śmierci. Jeśli atak astmy nie ustaje lub wręcz się pogarsza – udaj się do lekarza. Być może należy zwiększyć dawkę lub rodzaj leku.

6. Depresja i myśli samobójcze.
Depresja jest taką samą chorobą jak każda inna. Nie należy się jej wstydzić. Powinno się mówić otwarcie o swoich problemach. W każdym większym mieście są poradnie psychologiczne i psychiatryczne w których zostanie udzielona Ci niezbędna pomoc.

Objawy depresji mogą być leczone farmakologicznie lub w łagodniejszych przypadkach poprzez zwyczajną rozmowę. Psychologowie to profesjonaliści, którzy będą wiedzieli co czujesz i jak Ci pomóc w Twoich problemach.

Zostaw komentarz