Wypadanie włosów u kobiet

Łysienie u kobiet przebiega według kilku schematów i z wielu różnych powodów. Jeśli jesteś kobietą, która zauważyła u siebie objawy wypadania włosów powinnaś skontaktować się ze swoim lekarzem.

Przyczyny wypadania włosów u kobiet nie są tak łatwo rozpoznawalne jak u mężczyzn. U kobiet utrata włosów może występować w wieku 50 lat lub później. Łysienie może nastąpić nawet, jeśli nie była to cecha dziedziczona i nie było takich przypadków w rodzinie.

Kobieta na początku choroby nie może być pewna co do przyczyny wypadania włosów i nie może rozpoznać czy jest to tymczasowe czy też jest to początek poważniejszego schorzenia włosów.

Ważne jest aby pamiętać o tym, że w szczególnych przypadkach wypadanie włosów może rozpocząć się już w wieku 20 lat lub w wieku nastoletnim u kobiet, które szybciej rozpoczęły dojrzewanie.

Ocena przyczyny wypadania włosów przez osobę chorą może być często nieskuteczna i mylna. Jeśli jesteś zaniepokojona wypadaniem włosów powinnaś jak najszybciej zasięgnąć rady wyszkolonego i profesjonalnego lekarza.

Należy pamiętać, że łysienie u kobiet nie przebiega w taki sam sposób jak u mężczyzn (poprzez wypadanie włosów od czubka głowy). Wypadanie włosów u kobiet może przebiegać według różnych schematów i z różnych przyczyn.

—-

Provillus dla kobiet – skutecznie powstrzymuje łysienie i przyspiesza porost włosów!

Zostaw komentarz