Wszystko na temat opryszczki

Symptomy opryszczki

Podstawowe syndromy podczas początku choroby
Wiele ludzi może nie zdawać sobie sprawy z tego, że ma opryszczkę, ponieważ u niektórych nie są widoczne jej objawy. Niektórzy mogą mieć tak łagodne objawy, że nie będą tego łączyć z opryszczką. Jednak większa część może odczuwać bolesne symptomy opryszczki całym ciałem.

Opryszczka może wywoływać takie dolegliwości jak podczas przeziębienia: ból głowy, swędzenie w stawach, gorączka, zmęczenie czy ból nóg. Węzły chłonne są powiększone w dosyć dużym stopniu. Genitalia mogą być podrażnione, swędzieć oraz boleć przy oddawaniu moczu.

Opryszczka tworzy zmiany skórne występujące w grupach. Pojawiają się stopniowo w coraz większych ilościach. Typowy wybuch choroby trwa około 2-3 tygodni.

Powtarzające się objawy choroby
Wiele osób nie odczuwa wszystkich objawów towarzyszących pierwszemu wybuchowi choroby. Nawroty opryszczki występują zwykle bezboleśnie. Nawrót choroby trwa zwykle od 2 do 10 dni. Częstotliwość nawrotów bardzo się waha i nie da się jednoznacznie określić, co ile choroba może nawracać.

Diagnoza opryszczki
Zwykle trudno jest postawić diagnozę opryszczki poprzez identyfikacje syndromów i wygląd zmian skórnych. Zaleca się wykonanie badań krwi na obecność wirusa HSV-2.

Jak mogę się zarazić?
Opryszczka narządów płciowych przenosi się drogą kontaktów seksualnych, włączając w to:

  • stosunek seksualny
  • dotknięcie się narządami płciowymi
  • przeniesienie wirusa z jednej części ciała na drugą
  • przeniesienie opryszczki na ustach na genitalia partnera
  • kontakt oralny.

—-

Herpeset – skutecznie redukuje objawy opryszczki!

Zostaw komentarz